zdroj: Nacon

Legendární RoboCop se vrátí ve své vlastní akční hře

7. 7. 2021 14:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

V roce 1987 spatřil světlo světa snímek RoboCop, který se nesmazatelně zapsal do dějin. Dočkal se několika pokračování a vysloužil si i celou řadu videoherních adaptací, z nichž poslední určená pro velké platformy vyšla před dávnými 17 lety (a před sedmi lety to někdo zkusil s mobilní free-to-play střílečkou, ale o té se tu bavit nebudeme). A nyní zjevně uzrál čas vrátit se k této dnes již zpola zapomenuté značce skrze novou hru pro moderní systémy – chystá se RoboCop: Rogue City.

RoboCop: Rogue City bude příběhovou střílečkou, v níž ztvárníte obávaného titulního strážce zákona, napůl člověka a napůl stroj. Budete vybavení nejen svou věrnou zbraní Auto-9, ale také roky zkušeností ve službě při ochraně špinavého města Starého Detroitu.

Tematicky bude hra zasazená do prvních tří filmů, ale z dějového hlediska bude psát svůj vlastní, zbrusu nový příběh, který se bude točit okolo vše prostupující korupce a záchrany vašeho domovského města. Máme-li věřit štítkům na Steamu, pak nás ve hře čekají i volby mající dopad na to, kudy se bude ubírat vyprávění.

O RoboCop: Rogue City toho v tuto chvíli víc nevíme, za což může datum vydání – se hrou nepočítejte dřív než v roce 2023, kdy vyjde na počítačích a nespecifikovaných konzolích. Nicméně máme poměrně dost informací o tvůrcích této hry.

Jedná se o studio Teyon, které má na svědomí například střílečku Terminator: Resistance. Ta u mnohých hráčů a kritiků pohořela na plné čáře, ale stejně tak si našla početnou základnu fanoušků. Od nás si hra odnesla pěknou sedmičku, zatímco na Steamu se může pochlubit luxusním uživatelským hodnocením dosahujícím 92 %.

To už ale neplatí o jiném slavném bijáku z 80. let, který si toto studio vzalo na triko. Adaptace Ramba to schytávala ze všech stran, u nás získala těžko představitelných 1/10. Tak doufejme, že RoboCop: Rogue City se kvalitativně přiblíží spíš Terminátorovi nebo ho rovnou předčí.

Nejnovější články