Kyberpunková stealth akce Quantum Replica se po vzoru svého hlavního hrdiny přesunula v čase
zdroj: tisková zpráva

Kyberpunková stealth akce Quantum Replica se po vzoru svého hlavního hrdiny přesunula v čase

21. 9. 2017 13:49 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Být polapený v neprodyšně uzavřené megalopoli budoucnosti kontrolované všemocnou umělou inteligencí, to je noční můra každého kyberpunkového rebela. To platí i o hlavním hrdinovi akční hry Quantum Replica, který je jediným nezaregistrovaným občanem v celém městě. A to z něj samozřejmě dělá veřejného nepřítele číslo jedna. Ještě že se může spolehnout na svou hbitost, pozoruhodné sci-fi hračičky, a především schopnost ovlivňovat čas.

Jeho pouť demonstruje nový trailer, který vás pošle rovnýma nohama přímo do akce. Musíte utíkat, vyhýbat se laserům a strážným, sem tam vrhnout za roh kouřový granát, a když nebude zbytí, dokonce někomu zakroutit krkem nebo po něm začít pálit z pistole. Velice užitečně vypadá také krátkometrážní teleport, díky němuž můžete snáze uniknout pronásledování.

zdroj: Archiv

Občas nevyhnutelně dojde k boji, to když narazíte na některého z nebezpečných bossů. Odměnou za vítězství v řadě nemilosrdných konfrontací vám ovšem budou další a další časové schopnosti, které vám jednak mohou zachránit život, jednak se jejich pomocí dostanete na místa, kam byste se předtím podívat nemohli. Quantum Replica totiž kombinuje akční stealth s prvky žánru Metroidvania, takže pět sekcí obrovského města se vám bude odemykat postupně podle toho, jaké schopnosti zrovna máte v arzenálu.

„Když se nemůžete schovat v prostoru, schovejte se v čase.“ Tak zní rada pro vašeho hrdinu, který se mezitím stihl mazaně přesunout z původního letošního data vydání až do prvního kvartálu 2018. Hra pak vyjde na PC, konkrétně na Steamu, a také na PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články