zdroj: Hanging Gardens interactive

Krásná adventura Sonority vábí na relaxační zhudebněné hádanky

26. 5. 2022 8:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Svět hry Sonority (znamená to „zvučnost“) je nebývale tichý a teprve až váš příchod do něj vrátí libozvučné tóny. Relaxační adventura je totiž naplněná hádankami, které vyřešíte jen s pomocí hudebního nástroje. Zpočátku si musíte vystačit s Panovou flétnou, ale později se přidají další nástroje.

Sonority přitom není hrou pro zkušené hudebníky. Nemusíte dokonce rozumět ani zápisu v notové osnově. Jednotlivým tónům jsou přiřazená písmena abecedy a vy je musíte odehrát v pořadí, které vám vytvoří cestičku kupředu – tu s pomocí vysokého tónu vyzdvihnete rampu, jinde s odlišným zvukem otočíte celou konstrukcí.

Zpočátku byste s překonáváním překážek neměli mít problém, ale jak budete v roli Esther postupovat hlouběji do tajuplného světa, začne pořádně přitvrzovat. Ruku v ruce s tím ale začnete tvořit i obsáhlejší melodie než jen zopakování dvou tří tónů.

Nezachraňujete svět, nehrozí vám nebezpečí a nemusíte se obávat multiplayeru. Jste tu jenom vy, pomáháte příteli, doprovází vás mluvící mýval a zpívající balvany. Dle tohoto popisu by Sonority mohla být příjemně odpočinkovou adventurkou s neotřelým přístupem k řešení hádanek. Pokud na ni máte chuť, právě vyšla na počítačích.

Nejnovější články