Klasická obtížnost remaku Mafie vám udělá ze života peklo
zdroj: Hangar 13

Klasická obtížnost remaku Mafie vám udělá ze života peklo

24. 8. 2020 10:07 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Vysoká obtížnost původní Mafie je jedním z jejích kouzel. Ať už jde o nezapomenutelný závod formulí, nemilosrdné přestřelky, či nedostatek lékárniček, příklon hry k realismu je jedním z hlavních faktorů, kterým se česká mafiánská akce odlišovala od zbytku světa. A nadcházející remake Mafia: Definitive Edition to hodlá ctít.

Remake nabídne na rozdíl od původní hry volby obtížnosti, z nichž vás bude pravděpodobně nejvíc zajímat možnost „Classic“. Jak už název napovídá, tato obtížnost se pokusí zreplikovat zážitek 18 let staré hry. Nepůjde ale o vyloženou kopii, v některých místech se muselo ustoupit moderním trendům, aby hra byla i pro dnešního hráče stále zábavná, a ne frustrující.

Týká se to například obnovy zdraví. Lékárniček sice bude míň než v ostatních obtížnostech, ale stále se vám bude automaticky regenerovat 20 % zdraví. Obtížnost navíc půjde kdykoliv změnit (například před oním pekelným závodem), čímž se ale dobrovolně připravíte o jeden z achievementů/trofejí.

Jinak to ale vyznívá jako stará dobrá Mafie. Při přebíjení zásobníku přijdete o všechny vyhozené náboje, policie vás bude pokutovat za překročení rychlosti, jízdu na červenou a nehody, přičemž v případě vaší ignorace pokynů strážníků po vás vyhlásí pátrání a začnou se objevovat zátarasy.

Vozidla, ať už auta nebo nové motorky budou oproti zbylým obtížnostem náchylnější na poškození, s řízením vám nebudou pomáhat asistenti (závod je prý s trpělivostí a tréninkem zvládnutelný...), a i když stále bude fungovat GPS navigace na minimapě, přímo na silnici se ukazatele směřující k cíli ukazovat nebudou.

zdroj: Vlastní

Poslední výsadou klasické obtížnosti jsou agresivnější nepřátelé, kteří vám udělují větší zranění, sami se lépe kryjí před vašimi útoky a nezobrazují se na minimapě, takže si musíte dát dobrý pozor, aby se vám v zádech neobjevil gangster s brokovnicí.

Teď vám sice nemůžeme prozradit, zda klasická verze funguje přesně tak dobře, jak to vyznívá, ale už ve středu večer si to názorně ukážeme ve videu. Dostali jsme totiž příležitost vyzkoušet část hry v předstihu, a kromě živého streamu z hraní a psaných dojmů se můžete těšit i na redakční pokec.

Mafia: Definitive Edition vyjde spolu s Mafia: Trilogy 25. září na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články