Kdo pochyboval o dalším díle Metra, pro toho má Gluchovskij jasnou zprávu
zdroj: Archiv

Kdo pochyboval o dalším díle Metra, pro toho má Gluchovskij jasnou zprávu

15. 8. 2019 17:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Metro Exodus nám letos dalo to, co nám dlouhodobě chybí v žánru stříleček – pořádnou příběhovou kampaň, která není upozaděná battle royalem ani mikrotransakcemi. Hru ze staré školy, dalo by se říct. Prodeje pak vydavatelům potvrdily, že o takové hry je mezi hráči stále nemalý zájem, proto se nemůžeme divit, že série Exodem neskončí.

Včera se THQ Nordic pochlubila novými nákupy a malými drobky informací o dalších dílech z univerz Dead Island, Saints Row a TimeSplitter. O novém Metru v tiskové zprávě nepadlo jediné slovo, přesto se ke studiu 4A Games stočila řeč během konferenčního hovoru.

Ředitel vydavatelství THQ Nordic Lars Wingefors potvrdil v čase 10 minut a 20 vteřin, že 4A Games pokračují v sérii Metro. Jeho slova záhy potvrdil i sám autor knižní předlohy Dmitrij Gluchovskij, který na svém Instagramu sdílel obrázek Metra Exodus se zkratkou T.B.C., neboli To Be Continued, respektive že bude pokračování, na jehož příběhu právě pracuje.

zdroj: Archiv

Docela mě překvapuje, že se o existenci nového Metra dozvídáme už teď. Nejenže je to teprve půl roku od vydání Metra Exodus, zároveň nás čekají ještě dvě rozšíření. První nazvané The Two Colonels bylo původně naplánované na letošní léto, ale od oznámení season passu jsme vlastně nic nového neslyšeli. Druhé DLC Sam’s Story je plánované na začátek příštího roku.

Ve skutečnosti jde o docela běžný proces. Část studia se ještě nějakou dobu bude věnovat poslední vydané hře, zatímco dedikovaný tým už rozjíždí prototypy dalších projektů. Zatímco po prvním díle Metro 2033 jste mohli mít docela jasnou představu, jak bude vypadat pokračování, po událostech v Exodu nás může čekat prakticky cokoliv. A Já jsem na to moc zvědavý.

Nejnovější články