Jaké to je být Robinem? Hood ukazuje záběry z hraní a oznamuje termín vydání

12. 12. 2020 9:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Středověká variace na heist simulátor s názvem Hood: Outlaws & Legends byla oznámena letos v létě a tento týden jsme se dočkali představení první z hratelných postav. Na nočním předávání cen The Game Awards hra konečně předvedla, jak bude vypadat v akci a navíc jsme se dozvěděli termín vydání.

O bližší detaily se podělil šéf vývojářského studia Sumo Newcastle Owen O'Brian. Ten uvedl, že herní Hood není jednou konkrétní postavou, je spíše myšlenkou a konceptem, spojením osobností, které v průběhu let přispěly k vytvoření legendy. Stejně tak i svět, v němž se hra odehrává, není konkrétním a realistickým ztvárněním Anglie, ale smyšlenou imaginární zemí, do níž autoři implementovali širokou plejádu svých inspirací. 

O'Brian říká, že v nejstarším ztvárnění byl Hood krutým banditou, který zabíjel bez slitování, a jeho altruistické charakterové rysy se v legendě objevily až později. Autoři se rozhodli implementovat do hry souboj o Hoodův titul, kterého se účastní Robin z Loxsley a Robin z Huntingdonu. Oba se budou snažit úspěšně provést troufalou loupež a stát se v očích obyvatel země tím opravdovým Hoodem.

V pozadí nezůstanou ani další známé postavy, rovněž pozměněné a přejmenované. Malý John bude nově John Nailer, silák a rváč s brutální palicí, který vaši skupinu dokáže vysekat ze zdánlivě bezvýchodné šlamastyky a jako jediný umí zdvihnout spuštěné mříže ve chvíli, kdy se ocitnete v pasti. Objeví se i bratr Tuck, přepracovaný jako bývalý inkvizitor Tooke, který kromě řemdihu vládne i mystickým uměním, jež dokáže léčit zranění, ale také odhalovat nepřátele. Lady Marianne nebude jen nebohou dívkou v nesnázích, ale schopnou lupičkou s rychlopalnou kuší.

O'Brian opět zdůrazňuje, že hra si neklade za cíl historickou věrnost, vývojářský tým cílí hlavně na zábavu a nechce se omezovat hranicemi reality. Proto do hry vkládá prvky z různých dob i kultur.

Kromě nepřátelské skupiny hráčů se budete muset vypořádat i s umělou inteligencí stráží pod vedením místního Šerifa, oddaného stoupence tyranského establishmentu. Ani vláda, proti které se bouříte, není nijak historicky konkrétní, je to spíš zosobnění korupce a moci jako konceptu pod neurčitým názvem Stát.

Z přiloženého videa je patrné, že tichý postup při loupežích sice využijete, akce bude ve hře ale přehršel. Souboje do značné míry připomínají For Honor, za každou postavu by se mělo hrát jinak a každá týmu přinese jiné výhody. 

Hra vychází 10. května příštího roku na PC a současnou i minulou generaci konzolí, k předobjednávce dostanete třídenní předběžný přístup.

Nejnovější články