Jak se hraje za Grand Cathay v Total War: Warhammer III? Nové video ukazuje, že hekticky
zdroj: Foto: Creative Assembly

Jak se hraje za Grand Cathay v Total War: Warhammer III? Nové video ukazuje, že hekticky

12. 1. 2022 11:40 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Od první chvíle, kdy nám vývojáři ze studia Creative Assembly zodpovědní za strategii Total War: Warhammer III ukázali frakci jménem Grand Cathay, tušíme, že úloha téhle fantasy verze imperiální Číny rozhodně nebude jednoduchá. Synům a dcerám dálného východu totiž připadla nezáviděníhodná povinnost bránit obří zeď před nekonečnými nájezdy démonických armád… Ale jak ukazuje nové video, nezůstane jen u statické defenzivy.

Oficiální let’s play za Miao Ying, dceru Dračího císaře, rozhodně nemaluje obrázek pohodičky a čajíčku na vrcholu nedobytných hradeb. Naopak, Ying se musí zatraceně ohánět a utíkat z jednoho konce země na druhý, aby se z žádného plamínku nestal neuhasitelný požár. Sledujte sami:

zdroj: Creative Assembly

To je vážně pořád něco. Člověk potřebuje opravit rozbořenou Hadí bránu, aby mu do země nelezl Chaos, ale oni se mezitím vzbouří nespokojení šlechtici a chtějí nějaká privilegia či co. Sakra, téhle zemi vládne dračí bůh a jeho děti, což je jediný důvod, proč ještě všichni nemluvíme démonsky – fakt hodláte vyvolávat občanskou válku, vy sebevražední idioti?

Inu, hodlají. A jakmile je Ying naučí, kterak se umírá pod čepelemi věrných, vtrhne zničenou branou chaotická armáda a začne plenit nechráněný venkov. Fajn, řekne si dračí princezna a jde jim nakopat zadky, načež konečně opraví nešťastné ruiny… Ale to už se jí v zádech zjeví nová armáda povolaná bláznivými kultisty. A do toho se na západě objeví nájezdníci z Ogřích království. A navíc se chystá další útok na Želví bránu, která je na úplně druhé straně Cathaye…

Ne, hra za Ying evidentně nebude pasivní přehlídkou jednoho defenzivního obléhání za druhým – tahle holka se bude muset zatraceně ohánět, aby dokázala včas zamáčknout všechny otravné komáry, zvlášť když těmi „komáry“ míním tisícihlavý dav řvoucích zplozenců pekla, kterým nevadí ani Raid, ani plácačka. Naštěstí na ně ale platí dělostřelectvo, kouzla a stará dobrá ocel.

Jak jste na tom vy? Pustíte se 17. února, kdy Total War: Warhammer III vyjde na PC, do hry za Cathay, nebo zkusíte radši ostré seveřany z Kislevu – či snad dokonce ničivé síly proradných bohů Chaosu? Dejte nám vědět v komentářích nebo na našem Discordu.

Nejnovější články