I malý státeček dokáže velké věci v novém rozšíření Europa Universalis IV

10. 2. 2021 17:25 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Mocichtiví vladaři, pozor! Chystá se přibližně milionté rozšíření grand strategie Europa Universalis IV, které dá prostor těm nejmenším statním celkům na historické mapě Evropy a dalších kontinentů. DLC s názvem Leviathan do hry přinese nové nástroje, které i zemím, jež se nemohou chlubit velkou rozlohou, umožní být velkými v rámci politiky.

„Představte si hlavní město zářící jako klenot, zdokonalené bohatstvím z dálav a zdobené dary vyžádanými od vazalů. Hlavní město, které nenáleží mocné rozlehlé říši, ale kompaktnímu a koncentrovanému státu, který skrze zlato a laskavosti ovlivňuje sousedy a rivaly,“ píše se v tiskové zprávě.

Zkrátka a dobře rozehrajete velkou mocenskou hru, aniž byste k tomu měli předpoklady. Stačí jen dobře využívat své „přátele“. Rozšíření Leviathan urychlí vývoj vašeho hlavního města, zdroje a moc budete čerpat od svých vazalů a z nově dobytých území, a pokud si připlatíte, budete moct budovat i za hranicemi vlastní provincie.

Leviathan zároveň pozmění i některé dávno zavedené systémy jako kolonie a regentství. Po jeho boku zdarma vyjde ještě velký update, který předělá mapy Jihovýchodní Asie a Austrálie a přidá nové národy, kultury a náboženství. Datum vydání DLC Leviathan je v tuto chvíli neznámé.

Nejnovější články