Hurá! Ke spuštění Falloutu 3 konečně není potřeba Games For Windows Live
zdroj: Foto: Bethesda

Hurá! Ke spuštění Falloutu 3 konečně není potřeba Games For Windows Live

13. 10. 2021 12:06 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Pamatujete si ještě na Games For Windows Live? Microsoft chtěl v roce 2007 sjednotit uživatele PC a Xboxu, takže na počítačích přišel s vlastním launcherem se sociálními funkcemi, tehdy ještě velmi novátorskými achievementy, ale hlavně s příšerným uživatelským rozhraním. Firma si tehdy dokonce pohrávala s myšlenkou předplatného pro všechny uživatele Windows, podobného Xbox Live Gold, ale naštěstí na něj zatím nedošlo.

Games For Windows Live si asi nikdo úplně nezamiloval a většina hráčů uvítala, když služba v roce 2014 skončila. Mezitím ale Microsoft na svou stranu přetáhl hromadu vydavatelů, a tak jste tenhle launcher potřebovali ke spuštění těch, které v mezidobí vyšly. Vzhledem k jeho zrušení se v následujících letech většina vývojářů rozhodla tuto prerekvizitu eliminovat drobným patchem, případně jako Dark Souls nějakou speciální edicí.

Falloutu 3 ale nutnost přihlásit se do Games For Windows Live z kdovíjakého důvodu nezmizela. I pokud jste si oblíbené RPG chtěli zahrát na Steamu, museli jste si launcher nainstalovat, což na Windows 10 už není úplně jednoduchá kratochvíle, nebo se poohlédnout po modu, který práci Bethesdy odvedl za ni.

Tedy až doteď. V čerstvém patchi pro Fallout 3 i jeho GOTY edici se požadavek na Games For Windows Live konečně ruší. Vývojáři doporučují, abyste si hru pro jistotu přeinstalovali, pokud ji máte na Steamu, jinak by ale mělo být její spuštění hladší než kdy dřív. Jestli tohle pozdní rozhodnutí nějak ovlivnil fakt, že Microsoft loni Bethesdu koupil, to není tak docela jasné. Ale lepší pozdě než nikdy.

Jinak nás GFWL možná ještě nějakou dobu bude u titulů z let 2007-2014 strašit z digitálního záhrobí. Minulý rok kvůli němu třeba ze Steamu zmizelo GTA IV, protože tvůrcům po dvanácti letech došly vygenerované klíče a po konci podpory launcheru už si nemohli vytvořit další.

Nejnovější články