Hry zdarma od Epicu jsou nově podmíněné dvoufázovým ověřováním
zdroj: Epic Games

Hry zdarma od Epicu jsou nově podmíněné dvoufázovým ověřováním

29. 4. 2020 12:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Epic Games Store pravidelně každý týden ve čtvrtek večer rozdává jednu, někdy dvě hry zdarma, a vyskytly se i případy, kdy byly tři. Na této pravidelnosti se zatím nic nemění, právě teď je k dispozici tahová roguelike strategie For The King, kterou zítra večer vystřídá horor Amnesia: The Dark Descent a akční RPG Crashlands. Jen se připravte na to, že si musíte zřídit dvoufázové ověřování.

Společnost Epic včera do svého digitálního obchodu Epic Games Store zavedla dvoufázové ověřování, kterým chce zvýšit bezpečnost uživatelských účtů. Tuto metodu, která je dnes standardem na mnoha místech internetu, po vás obchod nevyžaduje v případě standardních nákupů.

Pokud si ale usmyslíte přivlastnit si jakoukoliv hru nabízenou zdarma, budete se muset podvolit dvoufázovému ověřování. Na výběr máte možnost ověřování skrze email, kterým se do obchodu hlásíte, skrze SMS na váš telefon, nebo skrze podporované ověřovací aplikace.

K dvoufázovému ověření dojde poprvé poté, co si ho aktivujete a následně pokaždé, když se přihlásíte z nového zařízení, vyčistíte si cookies v prohlížeči, případně uběhne 30 dní od vašeho posledního přihlášení.

V praxi by to tedy mělo vypadat tak, že pokud si pravidelně každý týden přivlastňujete hry zdarma ze stejného zařízení, čeká vás jen prvotní ověření. Zároveň jde jen o jakési testovací období, které skončí 21. května.

Po tomto datu by aktivace dvoufázového ověřování měla být zcela dobrovolná a neměla by být podmínkou pro získání her zdarma. Pokud se tedy v Epicu nerozhodnou jinak.

Nejnovější články