Hearthstone: The Witchwood dál rozšiřuje singleplayer a přináší tajemnou přesílenou kartu
zdroj: tisková zpráva

Hearthstone: The Witchwood dál rozšiřuje singleplayer a přináší tajemnou přesílenou kartu

13. 3. 2018 13:49 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Marketingový tým Blizzardu by si zasloužil pochvalu. Poslat vývojáře na cestu do strašidelného lesa ozbrojené jen kamerou po vzoru Záhady Blair Witch, nechat je mezi stromy najít celý nový datadisk k Hearthstonu  a pak si pro ně přichystat vpravdě děsuplné překvapení, to dá dohromady trailer jako víno. A činili se i samotní designéři, protože nové mechaniky rozšíření The Witchwood vypadají velice pěkně.

Centrálním pilířem jsou dvě nová klíčová slova, konkrétně Echo a Rush. Rush je v podstatě Charge limitovaná na soupeřovy příšery, takže váš minion sice může zaútočit hned potom, co ho vyvoláte, ale není možné s ním soka praštit do obličeje. To autorům umožnilo představit například kartu, která by s původní mechanikou byla nemyslitelně silná: Militia Commander je 2/5 Rush za 4 many a v prvním kole po svém vyložení dostane bonus +3 do útoku.

Echo má podle mě také velký potenciál. Znamená, že danou kartu můžete v jednom kole zahrát tolikrát, kolikrát na ni máte manu. Takže třeba Phantom Militia, 2/4 Echo s Tauntem za 3 many, ve třetím kole zahrajete jedinkrát, ovšem v devátém kole můžete na stůl vyložit hned tři kopie najednou. Taková karta je tedy použitelná jak na začátku hry, tak na jejím konci.

Vtipně zní dvojice legendárek Genn Greymane a Baku the Mooneater. Obě vám na začátku každé hry zkontrolují balíček a v případě, že všechny vaše karty stojí v Gennově případě sudou, u Bakua lichou částku, dostanete k dispozici výhodnější Hero Power. To samozřejmě znamená, že pokud si s nimi chcete složit balíček, rázem nemůžete počítat s polovinou celé své sbírky. Ještě že jsou oba dva neutrální a může je tak využít každá třída.

zdroj: Archiv

Do hry se vplíží i řada Worgenů, kteří se pyšní unikátní schopností – každé kolo, které stráví ve vaší ruce, si vymění útočné a obranné číslo. Když si tedy chvilku počkáte, můžete místo 4/2 příští kolo zahrát 2/4, o níž víte, že se vám v současné situaci hodí o něco víc. A jestli vám to připadá jako nudná schopnost, upřete zraky k Azalině Soulthief. Tahle 3/3 za 7 many vymění celou vaši ruku za kopii té soupeřovy, takže rázem budete oba naprosto přesně vědět, co má ten druhý v rukávu.

Odhalování dalších nových karet započne 26. března, ale kromě nich se ještě hodí popsat nový herní mód Monster Hunt. Ten připomíná Dungeon Run z minulého datadisku, protože se v něm vydáte bojovat proti umělé inteligenci v singleplayerové kampani, během níž se vám bude neustále vylepšovat balíček. Na konci vás čeká bossfight, ale abyste se k němu vůbec dostali, budete se muset důkladně seznámit se čtyřmi novými hrdiny.

Ti budou dostupní pouze v novém herním módu a patří k nim Stopařka, Kanonýr, Psovod a slečna anglicky pojmenovaná Time-Tinker, jejíž specializací budou hrátky s časem. Všichni si s sebou přinášejí speciální Hero Power i unikátní karty, díky nimž se hry v Monster Huntu budou výrazně odlišovat od těch, které zažijete v běžném multiplayeru.

Hearthstone: The Witchwood vyjde někdy v půlce dubna, a pokud jste si už teď jistí, že se do rozšíření chcete naplno ponořit, můžete si ho za 50 eur předobjednat. Za to vás čeká nový karetní rub a k tomu hned 70 balíčků (50 z Witchwoodu, 20 „bonusových“), které si po vydání datadisku můžete rozbalit.

Nabízí se ještě poslední otázka. Schválně si zkuste tipnout, co asi bude umět karta jménem Hagatha (plus přízvisko), která se na okamžik objevila v traileru a vývojáře vyděsila natolik, že vzali nohy na ramena a u toho vyděšeně vyli: „Nerfněte ji! Nerfněte jiiiiiiiii!“

Nejnovější články