Koboldi do Hearthstone přinesou lákavý singleplayer i legendární zbraně pro všechny
zdroj: tisková zpráva

Koboldi do Hearthstone přinesou lákavý singleplayer i legendární zbraně pro všechny

6. 11. 2017 11:54 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Copak se to skrývá hluboko pod povrchem? Něco tam svítí, žlutě a červeně. Možná je to drahocenný poklad zlata a rubínů! Seberte se, dobrodruzi, a vyrazte do katakomb. Překonejte strach, vyhněte se nebezpečí, těšte se na výdělek a zhrozte se, když zjistíte, že za onu tajemnou záři ve skutečnosti můžou svíčky na hlavách armády hornických humanoidních hlodavců. Kobolds & Catacombs, nové rozšíření pro Hearthstone, vás do svých smrtících chodeb naláká už letos v prosinci.

Jako obvykle se dočkáte pořádné hromady nových karet. Mezi 135 přírůstky najdete například mocné magické kameny, které se vám nabíjí v ruce, pokud plníte určité podmínky. Jeden třeba udělí 2 poškození libovolné kreatuře, ale pokud s ním na ruce získáte 3 body zbroje, poškození bude rázem dvojnásobné. Taky přichází další klíčové slovo Recruit, které povolá příšeru naplňující určitá kritéria.

Ale to není nic proti devítce nových legendárních zbraní, jedné pro každou třídu. Třeba taková Dragon Soul pro Priesta je opravdu slušná věcička. 3 many za zbraň se statistikami 0/3 zní jako ten nejpříšernější nápad v dějinách Hearthstonu, ale pochopitelně tu figuruje speciální schopnost. Dokážete-li zahrát 3 kouzla za kolo, Dragon Soul vyvolá 5/5 draka. Pro dračího kněze povinnost, co říkáte? A navíc každý hráč dostane jednu z nových legendárních zbraní zcela zdarma.

zdroj: Vlastní

Nové i staré karty, jejichž současný omezený seznam naleznete zde, můžete využít buď v klasickém multiplayeru, nebo v herním módu pro jednoho hráče zvaném Dungeon Runs. Za ten nemusíte nic platit, což je pěkné, ale ještě pěknější je to, co v něm budete dělat. Vydáte se do boje proti sérii náhodně vylosovaných bossů se svými vlastními mechanikami, pokusíte se je porazit a zdrhnout s lupem zpátky na povrch. Zabijte jich 8, a máte vyhráno. Jenže jediná prohra vaši pouť ukončí. A je tu ještě jeden háček – váš balíček se neustále vyvíjí.

Po úspěšně vybojované bitvě dostanete na výběr, jak svou sbírku vylepšit, a to hned dvěma způsoby. Jednak svůj zpočátku slabý balíček rozšiřujete o minikolekce užitečných karet – když hrajete za mága, můžete si například vzít trojici ohnivých karet, nebo raději zvolit ledové či lízací. Ale tou hlavní kořistí jsou speciální karty exkluzivní pro Dungeon Runs. Ty jsou často bláznivě silné, třeba zaplní celou vaši část stolu legendárními kreaturami, ale věřte, že proti finálním bossům takové superschopnosti budete potřebovat.

Kobolds & Catacombs sice vychází až v prosinci, ale odteď až do vydání si můžete pořídit kolekci padesáti balíčků za zvýhodněnou cenu 50 eur, k čemuž navíc obdržíte speciální karetní pozadí „For the Hoard!“. Tahle koupě je ovšem limitovaná – každý účet ji může provést pouze jednou.

Nejnovější články