Halloweenské slevy na Steamu, GOGu a Humblu se netýkají jen hororů
zdroj: tisková zpráva

Halloweenské slevy na Steamu, GOGu a Humblu se netýkají jen hororů

30. 10. 2018 12:28 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Jakýkoliv světově známý svátek či událost (a někdy ani nemusí být zas tak známé) je pro obchodníky dobrým důvodem k uspořádání slev. Ještě než vypukne slevové šílenství před Vánoci, dávají vám digitální obchody možnost ušetřit na stovkách různých her, především ale těch, které si berou za cíl vyděsit vás k smrti.

Horor na Steamu

Největší z obchodů nabízí možná překvapivě nejkratší trvání slev. Vampyra za dvě třetiny, Warhammer: Vermintide 2 za polovic nebo třeba Shadow of the Tomb Raider za 40 eur pořídíte jen do 1. listopadu, tedy do čtvrtka.

Jak vidno, kategorie hororových her v sobě ukrývá i tituly jiných žánrů. Děsivé adventury jako SOMA, Amnesia, Layers of Fear a Resident Evil 7 jsou zde doprovázeny například Bioshockem, Hello Neighbor, Crypt of the NecroDancer, Dying Light: Bad Blood a Prey.

Za zmínku rozhodně stojí samostatná sekce s VR hrami, které přeci jen umí pořádně vyděsit. A pokud nemáte náladu utrácet, dole na stránce akce najdete tipy na free-to-play tituly.

screenshot.1 zdroj: tisková zpráva

Suché koledování na GOGu

GOG výjimečně nedělá to, čím se snadno odlišoval od ostatních obchodů – gamifikaci slev. Znáte to. Přijď sem každý den a dostaneš lízátko, kup si hru a dostaneš tři lízátka, klikni sem a dostaneš dvě lízátka. Za 10 lízátek dostaneš tuhle hru, za dvacet tuhle lepší a za sto opravdovou pecku. Tak tohle se tentokrát bohužel (nebo snad bohudík?) neděje.

Zdejší halloweenská akce nabízí strohý seznam víc jak 200 titulů, z nichž se logicky spousta duplikuje s konkurencí. Je libo Alan Wake za 2,5 eura, Observer za 14 eur, xcomovku Phantom Doctrine za 30, western Hard West za 3 éčka, nebo třeba simulátor hrobníka Graveyard Keeper o čtvrtinu levněji? Pak upalujte na GOG. Čas máte do 5. listopadu.

screenshot.2 zdroj: tisková zpráva

Humble Bundle s dárečkem

Do třetice všeho dobrého je zde Humble Bundle. Ten sice nepřipravil žádný tematický balík her, ale rovněž ve svém obchodě zlevnil desítky zajímavých titulů do 5. listopadu. Pod 10 eur zde najdete Friday the 13th, Darkwood, sérii F.E.A.R. a starter edici For Honor.

Za zmínku rovněž stojí taškařice Human: Fall Flat a české kousky od Keen Software House – Space Engineers a Medieval Engineers. Ať už se rozhodnete pro koupi čehokoliv, HumbleBundle vás navíc odmění titulem Murderous Pursuits, který byl před pár dny rovněž zdarma na Steamu.

screenshot.3 zdroj: tisková zpráva

Hra díky těmto akcím ožila neskutečným způsobem. V září se maximální počet souběžně hrajících hráčů sotva dostal na 20, zatímco v říjnu už navždy bude zářit na poměry minulosti astronomické číslo 144 tisíc hráčů. Ale už to zase klesá…

Ze zvědavosti jsem ještě mrkl na nově spuštěný obchod Discordu, ale zde se žádné slevy nekonají. Jedinou novinkou je přidání Call of Cthulhu do nabídky za plnou cenu.

Vyrazíte někam na nákupy, nebo si počkáte na vánoční slevy, které snad zlevní i větší tituly? Nebo vás snad slevy nechávají úplně chladnými? Podělte se o názor v diskuzi.

Nejnovější články