GOG sjednotí všechny vaše hry napříč obchody a platformami do jedné knihovny
zdroj: tisková zpráva

GOG sjednotí všechny vaše hry napříč obchody a platformami do jedné knihovny

23. 5. 2019 11:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Když přijde řeč na obchody s digitálními hrami, v poslední době se mluví převážně o bitvě Epicu se Steamem. GOG to nečinně sleduje zpovzdálí. Polský obchod nikdy nehýřil obřími ambicemi jako jeho dva konkurenti, ale to neznamená, že nemá nic v plánu. Chystá totiž novou verzi svého klientu GOG Galaxy, díky které budete mít přehled o úplně všech vašich hrách na jednom místě.

Když s nimi nemůžeš bojovat, tak se na nich aspoň přiživ. S příchodem Epicu se mnohým hráčům rozšířil počet platforem, na kterých mají své hry. Kdekdo má Steam, Epic Games Store, GOG, PlayStation, Xbox a Switch a na nich spoustu her. Není neobvyklé zapomenout při procházení slevových akcí na konzolích na to, že díky jiným slevám máte určitou hru dávno v knihovně a pod náporem absurdně snížené ceny si ji nechtěně pořídíte podruhé.

Pokud se rozhodnete používat GOG Galaxy 2.0, nic takového se vám už nestane. Klient totiž bude brzy umět naimportovat vaše knihovny ze všech možných platforem (včetně konzolí) do jedné obří knihovny. Budete tak na jednom místě mít přehled nejen o všech hrách, které vlastníte, ale i o v nich získaných achievementech a době, kterou jste v nich strávili. Byť to asi nebude platit úplně všude, jelikož PlayStation trackování času neumožňuje.

Klient vám umožní i přímo spustit libovolnou hru z jakékoliv PC platformy, tedy něco, co už dávno umí Discord. Zároveň uvidíte aktivitu vašich přátel, budete s nimi soupeřit v žebříčcích v tom, kdo vlastní víc her, kdo jich víc dokončil na 100 % a kdo v nich tráví nejvíc času. Ale co je mnohem důležitější, budete mít jeden chat, ve kterém budete komunikovat s přáteli napříč všemi platformami. Nová verze GOG je prozatím dostupná v rámci bety zde.

GOG tedy vyloženě nepoleze do zelí Steamu ani Epicu, ale pomůže vám s organizací her zakoupených u nich. Novými funkcemi se přibližuje spíš velmi populárnímu Discordu a je tedy otázka, zda dokáže přilákat nové uživatele a skutečně se mu podaří je udržet pod jednou střechou. Koneckonců, vše výše zmíněné bude zadarmo, takže cílem služby je reálně zvýšení počtu potenciálních zákazníků obchodu GOG.

Nejnovější články