Ghost of Tsushima z vás udělá samuraje bojujícího proti mongolské invazi
zdroj: Archiv

Ghost of Tsushima z vás udělá samuraje bojujícího proti mongolské invazi

30. 10. 2017 17:22 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Sony otevřelo svou pařížskou akci velmi sympaticky. Jako první ukázali novou hru od studia Sucker Punch, které stojí za sérií inFamous. Nicméně tentokrát se vydají vývojáři někam úplně jinam a napoví to hned název hry: Ghost of Tsushima. Na japonský ostrov Cušima do roku 1274. Cušima leží mezi Japonským souostrovím a Koreou a v tomto roce se přes ní přehnala Kublajchánova invaze. Vy budete hrát za jednoho z posledních přeživších samurajů, kteří pokračují v boji proti Mongolům.

Jsem si zcela vědomý faktu, že jsme ze samotné hry neviděli prakticky nic, ale prostě se nemohu netěšit. Samotný filmeček je prostě skvělý a má atmosféru. Kratičký popisek ke hře zatím říká, že musíte opustit tradiční cestu samuraje a vynalézt nový styl, kterým se vyrovnáte přesile nepřátel – cestu ducha. Což de facto znamená, že jako jednomužná armáda budete bojovat gerilově.

zdroj: Vlastní

Sucker Punch ve videu, která vyšlo po oznámení doplnili několik informací. Ghost of Tsushima bude open world, stejně jako inFamous, ovšem neměl by zapadat do škatulky současného trendu. Jeden z tvůrců jasně říká: „Chceme, aby si hráč řekl, že támhleten bambusový háj vypadá nádherně a chtěl se tam vydat a prozkoumat ho. Nebudeme mít ukazatele, které řeknou ‚jdi a prozkoumej bambusový háj‘“.

Vaším prostorem by měl být celý ostrov, byť hádám, že se bude odemykat postupně. Popravdě, pokud bude fungovat systém otevřeného světa podobně jako v inFamous, budu jen rád, protože jejich styl mi sednul víc než třeba Ghost Recon Wildlands. Je otázka, kdy se hry dočkáme, ale nemuselo by to trvat tak dlouho, protože podle svých slov Sucker Punch na hře pracuje už tři a půl roku, což znamená, že první krůčky začaly velmi brzy po dokončení inFamous First Light.

Jelikož jde o studio patřící Sony, je vysoce nepravděpodobné, že by hra vyšla jinde než na PlayStation 4.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články