Geniální detektiv objasní smrt své matky v Sherlock Holmes: Chapter One
zdroj: Foto: Frogwares

Geniální detektiv objasní smrt své matky v Sherlock Holmes: Chapter One

26. 5. 2020 11:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Frogwares je zpátky ve svých vodách. Po hororové detektivní odbočce The Sinking City a lapáliích, kdy se studio rozkmotřilo s dlouholetým vydavatelem Focus Home Interactive, se předchozí detektivky se Sherlockem vrací do obchodů a tvůrci se mohou pořádně soustředit na svůj další projekt. Tím je detektivka Sherlock Holmes: Chapter One, kterou si studio vydá samo.

Sherlock se tedy vrací, ale ne v podobě, kterou si pamatujete z posledních dílů. Chapter One se totiž vydává na začátek kariéry nadějného detektiva, konkrétně do jeho mladistvého věku 21 let. Už tehdy oplýval nebývalou genialitou, ale také se nevyhnul vzpurnosti a zpupnosti, aroganci a naivitě.

V těchto časech si připomíná starou ránu, která ho zavede do prosluněného Středomoří. Právě zde totiž zemřela jeho matka a on se ze všech sil touží dozvědět pravdu o její smrti. Ani tentokrát na to nebude sám, ale z logiky věci mu nemůže dělat společnost doktor John Watson, který vpadl do Sherlockova života o něco později. Seznamte se proto s Jonem, Sherlockovým nejlepším a jediným přítelem.

Po vzoru The Sinking City se i Sherlock Holmes: Chapter One odehrává v otevřeném světe, který je zde zastoupený středomořským ostrovem s jedním městem připraveným na vaši zvídavou mysl. Při honbě za pravdou budete hledat stopy, poslouchat povídačky, využívat přestrojení a dávat veškerá zjištění dohromady v myšlenkovém paláci známém z předchozích her studia Frogwares.

zdroj: Frogwares

Zjevně dojde i na akci, i když bude jen na vás, zda budete situaci řešit mozkem, či násilím. Vaše vytříbené smysly vám pomohou odhalit slabiny nepřátel, ale také možnosti prostředí, pokud si vyloženě nechcete ušpinit ruce a potřebujete, aby to vypadalo jako nehoda…

Otevřený svět v The Sinking City nakonec nebyl až tak zajímavý, jak se před vydáním mohlo zdát, a akční složka byla vyloženě žalostná. Snad se Sherlock Holmes: Chapter One bude z hlediska akce držet víc při zemi a dokáže naplno využít možnosti otevřeného světa. Pak by mohlo jít o lákavou moderní adventuru.

Dočkáte se jí v příštím roce na počítačích, PlayStationu 4, Xboxu One, PlayStationu 5 a Xboxu Series X.

Nejnovější články