Game Pass brzy nabídne rodinnou variantu. Předplatné bude moci sdílet pět lidí
zdroj: Microsoft

Game Pass brzy nabídne rodinnou variantu. Předplatné bude moci sdílet pět lidí

8. 8. 2022 11:50 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Xbox Game Pass je průkopníkem v transformaci herního průmyslu na předplatitelský model a ať už si o této vizi budoucnosti myslíte cokoli, v současné době se jedná o patrně nejvýhodnější herní platformu. Microsoft si je dobře vědom úspěchu, který Game Pass zaznamenal napříč konzolemi, PC a cloudem a zjevně hodlá službu ještě více rozšířit mezi potenciální zákazníky.

Má k tomu sloužit takzvaný rodinný plán, který je už v nyní k dispozici pro Xbox Insidery v Kolumbii a Irsku v rámci beta testu. Tento model umožňuje předplatiteli sdílet komplexní nabídku Game Passu s až čtyřmi dalšími uživateli.

Pokud se náhodou právě nacházíte ve zmíněných zemích, kde test probíhá, můžete se do něj samozřejmě zapojit, ale má to několik pravidel. Hráči, s nimiž budete Game Pass sdílet, nemusejí být členy programu Insider, ale musí se nacházet ve stejné zemi jako vy. Vaše stávající předplatné bude transformováno na nový plán s tím, že plný měsíc Ultimate Game Passu je roven 18 dnům rodinné varianty.

Každý z účastníků rodinného předplatného bude mít zcela unikátní a vlastní přístup k jeho obsahu, nebudete se tedy muset nijak přetahovat o uložené pozice a podobně. Konkrétní ceník ani termín ostrého spuštění ve všech teritoriích momentálně není známý, podobně jako při startu Ultimate varianty v létě 2019 se ale dá očekávat minimálně dočasná zvýhodněná zaváděcí cena. 

Nejnovější články