Fortnite se oklikou vrací na iOS. Pomůže mu GeForce Now
zdroj: Epic

Fortnite se oklikou vrací na iOS. Pomůže mu GeForce Now

14. 1. 2022 13:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Určitě si ještě vzpomenete na vyhrocený spor společností Epic a Apple, který před zhruba rokem a půl plnil stránky herních médií a vyeskaloval až k odstranění Fortnite z App Store. Jádrem problému byly in-game platby, které chtěl Epic procesovat mimo strukturu držitele platformy, čímž porušil podmínky společnosti Apple. 

Proces probíhal až do podzimu loňského roku, kdy nakonec Apple vyhrál v devíti z deseti bodů obžaloby, finální desátý nicméně společnost nutí povolit aplikacím publikovaným v jeho App Store odkazovat na externí platební brány. Šéf Epicu Tim Sweeney výsledek komentoval jako prohru zákazníků a uvedl, že Fortnite se na iOS nevrátí, dokud firma nebude moci v rámci aplikace nabídnout stejné podmínky jako Apple. Následně došlo k odvolání a soudní pře se patrně potáhne minimálně do roku 2026.

Fortnite se nicméně na iOS stejně dostane, byť oklikou. Populární battle royale totiž na platformu dorazí skrz službu GeForce Now, která funguje v internetovém prohlížeči Safari. Stojí za zmínku, že právě Nvidia měla s uvedením své služby na iOS taktéž problém, protože streamování obsahu třetích stran, nad kterým Apple nemá přímou kontrolu, je taktéž v rozporu s podmínkami platformy. Zatímco tedy na Androidu má GeForce Now dedikovanou aplikaci, uživatelé jablečných zařízení se musí spokojit s prohlížečovým řešením.

Nejnovější články