Escape from Tarkov je pohledná online střílečka z fiktivní ruské metropole
zdroj: tisková zpráva

Escape from Tarkov je pohledná online střílečka z fiktivní ruské metropole

14. 12. 2015 18:36 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Na východ od nás vzniká možná konkurence Tom Clancy’s The Division. Ve druhém čtvrtletí příštího roku by měla na PC a na Mac dorazit uzavřená beta online střílečky Escape from Tarkov, která je zasazená do zkázou postižené ruské metropole Tarkov. Panuje zde bezvládí a o své místo na slunci soupeří ozbrojené frakce, jejichž cílem je nejenom přežití, ale i únik z neutěšené lokace.

V základě bude Escape from Tarkov kombinace online akce a RPG z roku 2028. Dějištěm bojů bude rozlehlé ruské město Tarkov (rozloha mapy činí úctyhodných 16 kilometrů čtverečních), které se zhroutilo podobně jako New York v The Division. Tentokrát za to ovšem nemůže epidemie, ale kolaps vlády a ozbrojené střety soukromých bezpečnostních organizací. Do toho se ještě motají síly ruského Ministerstva vnitra a mírové sbory Spojených národů. Podrobně zápletku popisuje tento facebookový post.

Na příběhu postavená online FPS

Místní vláda neexistuje, obyvatelstvo bylo evakuováno a hráči se o sebe musí postarat sami, zejména s pomocí zbraní. Trailer proto představuje zejména akční složku, která by měla mít spád a hlavně nabízet adrenalinové situace – život totiž mají hráči k dispozici jen jeden. Jakákoli smrt tedy znamená konec a ztrátu vybavení, které hráč získal v dané lokaci. Do té doby odemknuté lokace však zůstanou přístupné.

Základním herním režimem a náplní betaverze, která by měla vyjít během prvního kvartálu příštího roku, je příběhový mód. Skupina hráčů v něm postupně absolvuje zadané scénáře, postupně si odemyká další a plní hlavní i vedlejší úkoly. Projití jednoho scénáře z celkem deseti zamýšlených má trvat hodinku a půl s tím, že po jejich absolvování se otevře free roam mód, kde si může hráč na ploše zhruba 15 čtverečních kilometrů dělat, co chce. Klidně se ale může vracet do oblastí, které prošel už ve scénářích v honbě za lootem a dalšími úkoly. Vedle free roam a příběhového módu hra nabídne i arénový mód, kde už půjde jen o akci. Kdo přežije, vyhraje.

RPG prvky v čele s vývojem postavy

Významnou roli v Escape from Tarkov sehrají i RPG prvky, rozdělené do několika kategorií - hráči si budou upravovat i opravovat vlastní zbraně a klasicky vylepšovat schopnosti postavy ve stylu The Elder Scrolls. Hráč se zlepšuje v tom, co aktivně používá.

Tvůrci slibují i systém klanů a sdružování hráčů do organizovaných skupin, vlastní ekonomický systém, ve kterém mohou hráči obchodovat mezi sebou i s dalšími NPC, a důraz na realistické zpracování nejenom předmětů a zbraní, ale i města v rozvratu. Hráči si musí dát pozor na infekce i nemoci a například na stravování či užívání prášků ve správnou denní dobu.

zdroj: Archiv

Steam, konzole a ti další

Hru pohání engine Unity 5 a vyjde na Steamu ve verzích pro Windows i Mac. Vydání hry pro konzole tvůrci nezavrhují, rozhodně se však nejedná o prioritu.

Escape from Tarkov nebude využívat F2P model - bude se prodávat v klasickém režimu bez mikrotransakcí s tím, že v budoucnu tvůrci mohou hráčům nabídnout placená DLC.

Na oficiálních stránkách hry se můžete přihlásit o místo v uzavřené betě. Šanci mají prý všichni, kdo si ale hru předobjedná, má své místo jisté. Další informace o hře nabízí například FAQ na Facebooku.

Nejnovější články