Epic by rád pronikl do dalších zábavních médií. Možná chystá film podle Fortnite
zdroj: Epic

Epic by rád pronikl do dalších zábavních médií. Možná chystá film podle Fortnite

12. 10. 2021 14:20 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Popularita hry Fortnite je nezměrná a je s podivem, že se dosud jedná jenom o hru. Nějaký animovaný seriál rozšiřující univerzum o hrdinské příběhy či rovnou celovečerák, který by masy fanoušků vytáhl do kin, by dával obrovský smysl.

Budeme-li věřit nejnovějším zvěstem, pak se něco takového skutečně chystá. Placený článek webu The Information, ze kterého udělal výcuc web VG247, informuje o snaze Epicu proniknout do dalších typů zábavních médií.

The Information tvrdí, že do společnosti Epic z kraje letošního roku přešla trojice klíčových zaměstnanců z LucasFilms – viceprezident fyzických produktů Jason McGatlin, vedoucí oddělení obchodních záležitostí Lynn Bartsch a viceprezident pro financování výroby Chris Furia.

Zároveň prý už došlo na diskuzi o možném vytvoření filmu podle Fortnite. Zatím se pohybujeme pouze v oblasti spekulací, ale rozšíření společnosti o další segmenty zábavního průmyslu by rozhodně nebylo překvapivé.

Epic přišel o značnou část zisků z Fortnite kvůli probíhajícímu soudnímu sporu s Applem, který hru odstranil ze svého obchodu poté, co Epic obcházel podíl Applu na mikrotransakcích skrze přímé platby. Spor se týká mnoha věcí, zejména ale toho, že Epic označil Apple za monopol schopný diktovat si cokoliv, co se mu zlíbí.

Se vstupem Epicu mezi filmy, seriály a další formy televizní zábavy by mu jistě pomohl jeho vlastní Unreal Engine, který dlouhodobě neslouží pouze k výrobě her, ale právě i k nejrůznějším efektům použitým i v těch největších hollywoodských bijácích. Teď nastává období, kdy můžeme pouze čekat na oficiální oznámení.

Nejnovější články