Elite Dangerous vás po šesti letech naučí chodit pěšky

4. 6. 2020 14:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Pokud patříte ke stálým hráčům vesmírného sandboxu Elite Dangerous a dlouhodobě vás mrzí, že vlastně nikdy nemůžete opustit kokpit svého vesmírného plavidla, případně některého z pozemních roverů, a protáhnout si záda po neustálém vysedávání za budíky futuristických dopravních a bitevních prostředků, pak se něčeho podržte, protože Elite Dangerous brzy čekají první dětské krůčky.

Studio Frontier Developments představilo chystané rozšíření Odyssey, které vám skutečně umožní postavit se na vlastní nohy. Když se snesete na jednu z bezpočtu planet, naskytne se vám možnost prozkoumat její krásy a nebezpečenství v pěším režimu z pohledu první osoby.

Nepůjde naštěstí o pouhý explorativní mód, ale plnohodnotné zakomponování úplně nové složky do hry, která dokonce poběží na nové technologii (současné povrchy planet bude asi potřeba upravit). Na svých toulkách roztodivnou přírodou narazíte na mnohé základny a usedlosti poskytující diplomatické, obchodní, ale i bojové příležitosti, a to jak přímočarou akci, tak stealth.

Bude na vás čekat zástup NPC s „misemi s nekončící variabilitou a téměř nekonečným množstvím obsahu“, stojí na oficiální stránce. Po galaxii budou roztroušené sociální huby, kde se můžete spojit s ostatními hráči, vylepšit si své příruční vybavení a domluvit se společně na dalších misích.

Elite Dangerous: Odyssey zní opravdu megalomansky a není pochyb o tom, že půjde o obrovský zásah do současné podoby Elite Dangerous. Doufejme, že bude pouze přínosný. DLC vyjde zkraje roku 2021 na počítačích, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nejnovější články