Druhý Hellblade jen tak nevyjde, plná produkce ještě nezačala

18. 6. 2021 10:58 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Jestli je jedna hra, která na E3 konferenci Microsoftu a Bethesdy trestuhodně chyběla, pak je to Senua's Saga: Hellblade II. Titul od studia Ninja Theory byl oznámen na předloňských Game Awards exkluzivně pro novou generaci Xboxu. Ti naivnější si mohli myslet, že to studio stihne v průběhu launche, ti střízlivější považovali za jisté vydání v roce 2021. Mýlili se ale úplně všichni.

Na včerejší Xbox Extended Showcase se o slovo přihlásil Tameem Antoniades, šéf vývoje a hlavní designér hry, a naše očekávání výrazným způsobem usměrnil. Mezi řádky v podstatě přiznal, že studio momentálně připravuje takzvaný vertical slice, tedy ukázku všech plánovaných aspektů hry, aby následně projekt vstoupil do plné produkce.

Touto optikou se pomalu smiřujeme s tím, že druhý Hellblade nevyjde letos, ale velmi pravděpodobně ani příští rok. Antoniades slibuje nevšední zážitek a říká, že studio si kvůli svým ambicím znesnadňuje vývoj, jak jen může. Bohužel to mimo jiné znamená, že stále nemá co ukázat.

Místo ukázky přímo ze hry jsme se tak dočkali psychedelické montáže záběrů z Islandu, výjevů z motion capture, koncept artů a podivných snových sekvencí. Jako způsob budování image hry je to samozřejmě skvělé, o výsledku nám to ale neříká nic.

Senua's Saga: Hellblade II nemá být prostým pokračováním první hry z roku 2017. Příběh se odehrává v 10. století na Islandu, opět můžeme čekat setkání s mýtickými bytostmi, Senua kromě nich patrně bude bojovat se svými psychickými problémy. O soundtrack se stará skupina Heilung, hra by měla běžet na zbrusu novém Unreal enginu 5. generace.

Nejnovější články