Hellblade II ukáže krásy Islandu, záběry z hraní ale pořád nikde
zdroj: tisková zpráva

Hellblade II ukáže krásy Islandu, záběry z hraní ale pořád nikde

24. 7. 2020 16:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Možná vás mrzí, že jsme se včera nedočkali ukázky z hraní Hellblade II. Vývojáři z Ninja Theory mají na tuhle bolístku aspoň malou náplast v podobě nového vývojářského deníčku, který se zaměřuje především na dějiště nového příběhu. A tím bude Island.

V deníčku hovoří kreativní šéf Tameem Antoniades. Dle jeho slov byl první Hellblade skutečně velmi náročným projektem, po jehož dokončení se vydal na zaslouženou dovolenou. Jednou z destinací byl právě ostrov na pomezí Severního ledového a Atlantského oceánu. Antoniades byl údajně okamžitě zaujat krásou místní přírody a právě tehdy započaly jeho úvahy nad pokračováním Senuiny ságy.

Na Island se nakonec vypravil celý tvůrčí tým a během 14 dnů navštívil víc než 40 lokací. Právě z nich vývojáři vybrali ty, jimiž se bude Senua ubírat při své pouti skrz ostrov. Ve spolupráci s firmou Quixel pořídili technické podklady pro assety, které následně budou ve hře využívat. Svůj díl odvedl i tým zvukařů, který pořídil autentické lokální záznamy.

Cílem výpravy bylo zachytit nádheru i drsnou tvář míst, která ve hře navštívíme. Senuu čeká stovky mil dlouhá pouť, o jejímž smyslu ani cíli zatím nic nevíme. Hlavní snahou autorů je, aby podoba Islandu byla co nejvěrnější. Vše, co ve hře uvidíme, má mít svůj reálný předobraz.

Na finální výsledek si nicméně budeme muset ještě nějaký čas počkat, Senua‘s Saga: Hellblade II zatím nemá ani náznak termínu vydání. Na celý vývojářský deníček se můžete podívat pod tímto odkazem.

Nejnovější články