Do PC verze God of War přicházejí první mody, Kratos nepřekvapivě dostává na frak
zdroj: foto: Sony Santa Monica

Do PC verze God of War přicházejí první mody, Kratos nepřekvapivě dostává na frak

21. 1. 2022 12:20 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Jednou z výhod vydávání her na PC je aktivní modderská komunita, která může přispěchat s pomocnou rukou ve chvíli, kdy autoři sami něco úplně nezvládli, případně hra začíná být nudná a chcete si ji trochu okořenit. 

Nenechavým prstům amatérských tvůrců se nevyhnul ani God of War, který minulý týden bezmála čtyři roky po vydání na PlayStationu dorazil i na osobní počítače. Na webu Nexus Mods se začínají objevovat první přírůstky zpravidla stavící hlavního hrdinu do nezáviděníhodné situace, minimálně co se vizáže týče.

Můžete si například hru užít v roli Krata, který má obří hlavu, případně obrovské disproporční ruce. K vidění je také bůh války, který má místo hlavy jedinou oční bulvu a další podobné ztřeštěnosti, které tak úplně nesedí do vážného vyprávění příběhu o budování vztahu otce a syna.

Aktivita modderů je o to úctyhodnější, že vývojáři neposkytli oficiální podporu ani nástroje pro komunitní tvorbu. Vedoucí technické produkce Matt DeWald v nedávném rozhovoru pro magazín Game Informer uvedl, že mody nebyly na seznamu priorit vývojářů, ale že nepochybuje o vynalézavosti jejich tvůrců, která určitě brzy přinese své ovoce. Nevím, zda mám při pohledu na masivní bulvu na ramenou hlavního hrdiny radost, že se jeho slova vyplnila...

Nejnovější články