Do Forza Horizon 5 se vrátí battle royale mód Eliminator a další multiplayerové disciplíny
zdroj: Playground Games

Do Forza Horizon 5 se vrátí battle royale mód Eliminator a další multiplayerové disciplíny

21. 9. 2021 16:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Další z hodinových streamů studia Playground Games se zaměřil na hru více hráčů v nadcházejícím závodním titulu Forza Horizon 5. Dostáváme tak nejen potvrzení nejrůznějších multiplayerových módů, ale rovnou i názornou ukázku v krásném Mexiku.

Pro klasické multiplayerové závodění budete ve Forze navštěvovat Horizon Open, což je jakési shromaždiště disciplín rozdělených do čtyř kategorií – Open Racing, Open Drifting, Playground Games a The Eliminator.

Poslední jmenovaná disciplína se pro svou oblibu vrací z předchozí Forza Horizon 4. Jde o závodní pojetí režimu battle royale, kde budete prozkoumávat mapu, schovávat se, hledat lepší auta, závodit ve vyřazovacích duelech a ze všech sil se snažit být posledním přeživším řidičem v Mexiku.

Dále se můžete těšit na Horizon Tour, kde si s ostatními hráči nepůjdete po krku, ale namísto toho budete spolupracovat. Má jít o mnohem odlehčenější a uvolněnější mód, ve kterém se každou chvíli změní nabídka událostí, které můžete podnikat s dalšími pěti hráči z celého světa.

Nakonec je tu ještě Horizon Arcade s nejrůznějšími minihrami. Jednou z nich je kupříkladu hledání a rozbíjení tradičních piñat. Zapojit se můžete kdykoliv, odejít kdykoliv, a pokud se budete chtít zdržet, můžete od jedné minihry ke druhé přejíždět s ostatními hráči v konvoji (což platí i pro Horizon Tour).

Ve videu tvůrci mluví i o dalších onlinových funkcích, ke kterým patří například systém přímé komunikace s ostatními hráči či možnost darovat si navzájem vozidla. Chybět nemohou ani odměny v podobě herní měny za to přátelské chování a pomoc dalším hráčům.

Forza Horizon 5 vyjde 9. listopadu na PC, Xboxu One a Xboxu Series X|S.

Nejnovější články