Do Battlefieldu 2042 dorazilo battle royale. Postarali se o něj sami hráči
zdroj: Electronic Arts

Do Battlefieldu 2042 dorazilo battle royale. Postarali se o něj sami hráči

29. 11. 2021 11:55 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Hráčská vynalézavost je nekonečná. Když nejsou zábavu schopní dodat vývojáři, poradí si komunita sama. To platí i pro nový Battlefield 2042, který se od svého vydání potýká s obrovským množstvím problémů, mezi nimiž figuruje i zoufalý nedostatek zajímavého obsahu.

Naštěstí hra obsahuje komunitní režim Portal, v rámci kterého mohou hráči vytvářet své vlastní modifikace a nastavovat pravidla hry. Díky tomu už v Battlefieldu vznikla třeba variace na hry z populárního seriálu Squid Game, ale hlavně relativně funkční battle royale.

Tento režim funguje velmi podobně jako v konkurenčních titulech: Hráči jsou shození na mapu jen se základním vybavením, kdy je jejich úkolem najít si lepší a přitom co nejdéle přežít ve stále se smršťujícím prostoru. Hranice mapy v tomto případě zajišťují extrémně silní vojáci ovládaní umělou inteligencí, jakmile se tedy dostanete mimo herní prostor, je o vaši smrt postaráno během okamžiku.

Komunitní režim dokonce obsahuje mechanismus věznice ne nepodobný gulagu z konkurenčního Call of Duty: Warzone. Ačkoli jde o komunitní výtvor a profesionální hře od Activision se samozřejmě co do produkčních hodnot nemůže rovnat, je battle royale v Battlefieldu 2042 překvapivě funkční a zábavné. Pokud si ho chcete vyzkoušet na vlastní kůži, vyhledejte si v Portalu Warfield 100.

Nejnovější články