Dle nových zvěstí má silnější Switch přijít příští rok
zdroj: tisková zpráva

Dle nových zvěstí má silnější Switch přijít příští rok

25. 8. 2020 9:54 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Nintendo Switch je tu s námi už více než tři roky. Přestože jsem byl osobně po jeho odhalení k zařízení skeptický, japonský herní gigant dokázal, že výkon není vše a hybridní zařízení se dočkalo masivní popularity. Pokud bychom o Switchi přemýšleli v kontextu konkurence z aktuální generace „velkých“ konzolí, jsou tři roky od vydání původní verze tak akorát na to, abychom se dočkali výkonnější hardwarové revize.

Už v loňském roce se objevily spekulace o tom, že Nintendo vydá hned dva nové modely své konzole, jeden menší a druhý výkonnější. Zvěsti se potvrdily jen napůl: Switch Lite, tedy ryze handheldová variace bez odnímatelných ovladačů, si skutečně cestu na pulty obchodů našel, po onom silnějším ale dosud není ani vidu ani slechu. To by se ale v příštím roce mohlo změnit.

S informací přichází magazín Bloomberg News, odkazující se na zdroje blízké Nintendu. Podle jejich informací by Nintendo mělo zareagovat na příchod nové generace konkurenčních konzolí vydáním modelu, který poskytne větší výpočetní výkon a dle slov insiderů se výrobce zajímá o možnosti, jak poskytnout 4K rozlišení.

Další střípky informací pak hovoří o tom, že spolu s touto „mezigenerační“ konzolí vyjde také relativně slušné množství her, které mají zacílit na široké spektrum hráčů – od těch příležitostných až po hardcore pařany. Právě zaměření na příští rok je podle insiderů také důvodem, proč je Nintendo letos co se nových her týče spíše v útlumu.

Samozřejmě jsou všechny tyto informace zatím nepotvrzené samotným držitelem platformy, takže je musíme brát s velkou rezervou. Přestože je ale dlouhodobě filozofie Nintenda odlišná od konkurence, vydání nového zařízení dává smysl už jen proto, aby se firma tváří v tvář nové generaci konkurenčních strojů připomněla zákazníkům.

Byl by pro vás silnější Switch důvodem k upgradu, případně k prvotnímu pořízení této konzole? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích či na Discordu.

Nejnovější články