Diablo pro konzole potvrzené i s lead designérem
zdroj: Archiv

Diablo pro konzole potvrzené i s lead designérem

10. 1. 2012 13:17 | Novinky | autor: levis |

Konec spekulacím: komunitní manažer oficiálních fór Diabla, který vystupuje pod přezdívkou Bashiok, na svém Twitteru definitivně potvrdil konzolové Diablo. Stalo se tak po urputných několika měsících, kdy se náznaky o konzolovém portu Diabla III či přímo samostatné diablovské akci pro X360 a PS3 objevovaly prakticky každý týden. Na otázku, zda může Bashiok potvrdit Diablo III pro konzole, komunitní manažer dnes v poledne odepsal: "Ano, mohu. Lead designérem Diabla pro konzole je Josh Mosqueira."

Nejde samozřejmě o oficiální oznámení s bližšími detaily, a koneckonců Blizzard se nikdy zvlášť netajil tím, že si s myšlenkou přivézt Diablo na konzole pohrává, nicméně je to zatím nejrozhodnější zpráva na toto téma, jaká se z oficiálních kruhů objevila.


V jednom z podzimních Game Informerů přitom vývojáři říkali, že nechtěji jen obyčejně přeportovat Diablo III pro konzole, a protože také Bashiok hru nazývá "projektem Diablo pro konzole", patrně půjde o samostatnou odnož ze série či možná na způsob všech tří dílů koncentrovaných do jedné hry a lehce přizpůsobených parametrům konzolí. Tady ale pro změnu spekulujeme my.

Další velkou otázkou se nyní bezpochyby stane, zda bude Diablo pro konzole podporovat cross-play s PC a hráči, kteří se na Battle.net přihlašují z osobních počítačů.

Joshua Mosqueira je podepsaný pod řadou her, které vznikaly především pod hlavičkou THQ. Počítá se mezi ně Homeworld 2, Warhammer 40k: Dawn of War včetně pokračování a datadisků, ale i hry v sérii Company of Heroes.

Nejnovější články