Dejte si při stěhování pozor na zlomyslný karton v hororu Paper Cut Mansion
zdroj: tisková zpráva

Dejte si při stěhování pozor na zlomyslný karton v hororu Paper Cut Mansion

9. 2. 2018 15:41 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Kartonové krabice jsou vážně zlo. Pokud jim nevěnujete dostatečnou pozornost, neustálé přibývají, až vám přerostou přes hlavu a konečně vás pohřbí pod svými ostrými rohy. Kdo se někdy stěhoval nebo třeba s něčím obchoduje, ví, o čem mluvím. Něco podobného zažil i vývojář Gabriele Caruso, který svůj děsivý zážitek přetváří do hry Paper Cut Mansion.

„Prázdnota nového domu a pozice v obklíčení kartonovými krabicemi ve mně vyvolaly pocity, že být sám v takové místnosti je snad ta nejděsivější věc vůbec. Bylo to jako bludiště,“ popisuje Caruso ze Space Lizard Studio prožitou noční můru, která ho zastihla při stěhování do nového domu.

Řeknete si, taková hloupost. Ale právě v té chvíli vznikla prvotní myšlenka hororové hry Paper Cut Mansion. V té nejste zavalení úhlednými krabicemi, ale ocitáte se v domě, který je úplně celý z kartonu. Stěny, podlahy, nábytek, a dokonce i vy sami jste pečlivě vystříhaní z papírové lepenky, pokreslení fixou a přivedení k životu. A spolu s vámi i různí kostlivci ze skříní.

zdroj: Archiv

Neočekával bych nijak zvlášť děsivý horor, ne po zhlédnutí humorného videa s chytlavou písničkou. Oznamovací trailer kromě unikátního vizuálu prozradil ještě pár věcí. Paper Cut Mansion bude střílečkou viděnou z izometrického pohledu, na výběr bude více postav a možnost jejich úpravy, počítejte s arzenálem zbraní a se zástupem rozličných nepřátel.

Co už trailer neukázal jsou hádanky, které mají stát v cestě mezi vámi a další místností. Konečným cílem hry je utéct z kartonového pekla zpátky do lidského života. Pokud si na to troufnete. Paper Cut Mansion je sice v pokročilé fázi vývoje, ale s brzkým vydáním nepočítejte. Později v letošním roce odstartuje kampaň na Kickstarteru, což může a nemusí napovídat vydání až příští rok. Jen ať to v klidu dotáhnou do konce. Originalitu je třeba hýčkat.

Nejnovější články