zdroj: Deep Silver

Dead Island 2 ukazuje brutální a šťavnaté kuchání zombíků

3. 3. 2023 15:33 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Los Angeles, jak si ho představuje Dead Island 2, není Mekkou filmových celebrit, ale zombíky prolezlou dírou, kde každý krok znamená boj o holý život. O nové záběry z chystané akční hry se vývojáři podělili v komentovaném, téměř čtvrthodinovém videu výše. 

Autoři z Deep Silver si při věrohodném zpracování Města andělů stiženého zombie apokalypsou dali záležet na autentickém ztvárnění pamětihodností. Chybět nebude vilová čtvrť Bel Air, Beverly Hills, bulvár Santa Monica, Hollywood Hills s ikonickým monumentálním nápisem nebo třeba pláž Venice. 

Záběry z hraní ukazují ve celé své syrové kráse systém poškození Flesh, vyvinutý speciálně pro Dead Island 2. Ten dokáže věrohodně zpracovávat lokalizované poškození a brutální amputace končetin. Když se ve víru čepelí, kladiv, nožů a střelných zbraní vnoříte do masy nemrtvých těl, nezůstane jediné rameno v kloubní jamce.

zdroj: Deep Silver

Akce je sice brutální, ale nadnesená. Kýble krve stříkají na všechny strany, bourací kladivo krystalicky zvoní, zatímco drtí lebky infikovaných občanů, ale z prvního pohledu je jasné, že se Dead Island 2 nebere příliš vážně, na rozdíl od konkurenta Dying Light.

Prim hrají bizarní zbraně (v traileru třeba jakési elektrizované Wolverinovy drápy), které můžete různě modifikovat, upravovat a přidávat elementální poškození. Svému hernímu stylu také budete moci přizpůsobit aktivní i pasivní schopnosti, kterými disponujete.

Akce nás ve traileru zavede do hotelu Halperin, kde najdou využití různé environmentální likvidátory nemrtvých, jako jsou plynové bomby, autobaterie a kanystry s kyselinou, ale také vaše nakažená DNA. Ve hře se totiž budete moci na chvíli proměnit do jakési zmutované polo-nemrtvé formy, která vám dočasně propůjčí schopnosti unikátních zombíků.

Tvůrci si dali záležet na tom, abyste neustále naráželi na nové nepřátele. Ať už to jsou běžní požírači mozků v odlišných variantách, jejich silnější verze s různými schopnostmi a slabinami, nebo unikátní extra tuhé hypermutované zombie.

Dead Island 2 vychází 21. dubna na PC a obě generace konzolí s oficiální českou lokalizací.

Nejnovější články