Dánové z Full Control budou dělat nové Jagged Alliance
zdroj: Archiv

Dánové z Full Control budou dělat nové Jagged Alliance

11. 4. 2013 16:50 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Značka, která sympaticky zatrvzele odmítá zemřít a vrací se. I tak by se mohla charakterizovat kultovní tahová taktická strategie Jagged Alliance, která pro změnu nachází nového tvůrce. BitComposer se totiž dohodl s nezávislým dánským studiem Full Control na tvorbě další hry z této série. Ta prošla v roce 2010 rebootem jménem Jagged Alliance: Back in Action, který má na kontě právě bitComposer.

Full Control pro vás nemusí být neznámí, protože tihle kodaňští vývojáři momentálně pracují na hodně nadějně vypadajícím Space Hulkovi. Na novém Jagged Alliance prý začnou pracovat poté, co dokončí právě Space Hulka. „Jagged Alliance skvěle sedne do strategie naší společnosti a herního portfolia“, říká Thomas Hentschel Lund z Full Control. Pro tohle malé studio jde o další kdysi populární značku, kterou dostane možnost zpracovat.

Lund pokračuje: „Je to jedna ze tří her vedle X-Comu a Falloutu, které definovaly celý žánr a je součástí naší DNA“. Ostatně i proto si je prý vyvolili bitComposer Games, kteří hledali studio, které vyznává stará pravidla a styl podobných taktických strategií. „Full Control už dlouho sledujeme a jejich taktické tahové hry na nás opravdu zapůsobily“. Nová Jagged Alliance bude multiplatfromní hrou, ale více se o ní zatím neví. Ostatně, teprve byla podepsána smlouva. Snad tedy můžeme doufat v kvalitní a stylový návrat do zašlých časů...

Nejnovější články