Dalším národem Civilization VI je africká Núbie
zdroj: Archiv

Dalším národem Civilization VI je africká Núbie

27. 7. 2017 10:15 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

V rámci dodatečných balíčků k 4X strategii Civilization VI jsme tu již měli Vikingy, Poláky, Australany, Peršany a Makedonce s vlastními scénáři. Jako šestí v pořadí jsou na řadě Núbijci ze starověké Afriky, kterým v tomto případě vládne královna Amanitore.

Starověká Núbie se rozprostírá okolo řeky Nil v jižní části Egypta a severní části Súdánu, kde Amanitore přebývá ve svém paláci, vystavěném do hory Jebel Barkal. Jako každý, národ má i Núbie své specifické přednosti.

Na poli armády se Núbijci soustředí spíše na boj zdálky. Jejich střelecké jednotky se snáze produkují a z boje odcházejí mnohem zkušenější, než bývá obvyklé. Není proto divu, že jejich unikátní jednotkou jsou lučištníci zvaní Pítati, kteří jsou silnější a rychlejší než klasická jednotka lučištníků, kterou nahrazují.

zdroj: Archiv

Další předností Núbijského národa jsou vyspělejší systémy dolování. Důl postavený nad nalezištěm některého ze strategických zdrojů (hliník, uhlí, železo…) má značně zvýšenou produkci, zatímco doly umístěné na naleziště vzácných zdrojů navíc těží zlato.

Ale možná nejdůležitějšími stavbami jsou Núbijské pyramidy, které poskytují body víry a různé bonusy v závislosti na sousedních čtvrtích a městech. Zároveň jsou propojené i se speciální schopností Amanitore, která urychluje stavbu jednotlivých čtvrtí o to více, pokud je k hlavnímu městu připojena pyramida.

Ideální strategií Núbie bude co nejrychleji postavit kameníka, protože na jeho bedrech stojí a padá celá civilizace, točící se kolem pyramid. DLC s pravděpodobným názvem Nubia Civilization & Scenario Pack (budeme-li vycházet z minulých DLC) by se mohla prodávat za 5 euro. V tento moment však není jistá ani cena, ani přítomnost tematických scénářů.

Nejnovější články