Cyberpunk 2077 ovládl ceny Central & Eastern European Game Awards. Bodovali i Češi
zdroj: CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 ovládl ceny Central & Eastern European Game Awards. Bodovali i Češi

27. 10. 2021 14:50 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Přes víkend se uskutečnil další ročník evropského udělování cen zvaného CEEGA, tedy Central & Eastern European Game Awards. V něm se v několika kategoriích utkávají o prvenství hry ze zemí těchto regionů, o jejichž osudu rozhoduje porota složená z 20 lidí, vždy jednoho novináře a jednoho profesionála herního průmyslu z každé země.

Nejvíc cen, včetně té hlavní, si odnáší polský Cyberpunk 2077 od CD Projektu RED. Porota ho vyhlásila jako vítěze kategorie nejlepší hry, ocenila ho i za příběh a je podle ní nejlepší i z hlediska zvukové stránky.

Dvě ceny si odnáší polské studio Petums, jehož graficky unikátní point & click adventura Papetura zaujala logicky v kategorii vizuálu a odnáší si prvenství i v kategorii „skrytý klenot“. V titulku jsem lákal na českého vítěze, kterým se zaslouženě stává Factorio od Wube Software, které porotu dostalo svým designem.

Nejlepší mobilní hrou se podle CEEGA stává Card Hog od SnoutUp Games a poslední cena za technologickou stránku míří do studia People Can Fly za jejich kooperativní střílečku Outriders. Všem gratulujeme, zejména pak českému týmu.

Nejnovější články