Cyberpunk 2077 byl znovuzrozen. Denně ho hraje milion lidí
zdroj: Vlastní foto autora

Cyberpunk 2077 byl znovuzrozen. Denně ho hraje milion lidí

22. 9. 2022 17:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Na Cyberpunk 2077 od tvůrců třetího Zaklínače jsme se těšili vážně dlouho a technický stav, v jakém jsme ho nakonec v prosinci roku 2020 dostali, mnohé z nás zanechal v rozpacích. Hromada chyb a mizerná optimalizace na minulé generaci konzolí se postaraly o nevalnou pověst hry a už to vypadalo, že její sláva nebude věčná. Jenže poslední dny ukázaly, že fanoušci jsou odhodlaní dát jí ještě jednu šanci.

Během vydání se ze Cyberpunku 2077 stala jedna z nejhranějších her na Steamu vůbec, když se u ní v jednu chvíli sešlo až 830 tisíc hráčů. V lednu následujícího roku to bylo už jen 225 tisíc a počínaje únorem se měsíční maximum v souběžně hrajících hráčích jen jedinkrát přehouplo přes 50 tisíc, jinak se pohybovalo mezi 10 a 30 tisíci.

Když se ale teď podíváte na SteamCharts, zjistíte, že maximum za posledních 30 dní činí 86 tisíc hráčů - a došlo k němu včera. Mohou za to s největší pravděpodobností rovnou čtyři dílčí faktory. Zaprvé, hra se nedávno dočkala velkého updatu 1.6, který ji rozšířil o nový obsah, přidal možnost pokračovat v hraní napříč platformami, spoustu věcí opravil, upravil a tak dále.

Zadruhé, na Netflixu vyšel chválený seriál Cyberpunk: Edgerunners a není neobvyklé, že jiná média mají velký dopad na hry, o čemž koneckonců ví své i CD Projekt - Zaklínač 3 po vydání seriálu Zaklínač rovněž na Netflixu také pochytal spoustu nových i vracejících se fanoušků a fanynek. Zatřetí, studio konečně oznámilo rozšíření hry s podtitulem Phantom Liberty, tedy pádný důvod konečně dohrát aspoň hlavní příběh. No a začtvrté, Cyberpunk 2077 teď pořídíte za půlku původní ceny, jen za 30 eur.

Díky tomu všemu se do Night City napříč platformami každý den v tomto týdnu vydalo 1 milion hráčů (nových i vracejících se), jak se pochlubili sami vývojáři na Twitteru. Šéf herních úkolů Pawel Sasko pak na svém Twitteru fanouškům poděkoval, že dali hře vyloženě druhou šanci.

Cyberpunk 2077 se tímto vrátil do první desítky nejhranějších her na Steamu, kde okupuje desátou pozici a vystrnadil tak Rust. Je otázkou, jak dlouho teď zůstane na svém druhém vrcholu. Dá se zároveň očekávat, že další nárůst v hráčů nastane s vydáním zmíněného DLC, které vyjde někdy v příštím roce pouze na počítačích a na současné generaci konzolí, přičemž půjde o první a poslední rozšíření hry.

Nejnovější články