Máte námět či připomínku? Napište nám
Chystá se Civilization Online... ale jen pro Asii
zdroj: Archiv
Novinky

Chystá se Civilization Online... ale jen pro Asii

25. 10. 2012 18:19 | autor: Aleš Smutný |

Take-Two potvrzuje, že si je vědoma síly asijského online trhu, a proto oznámila, že chystá řadu klasických titulů, ovšem v mutacích pro potřeby online hraní a jen pro asijský trh.

Bez diskuse tím největším je projekt Civilization Online, který by měla firma vytvářet ve spolupráci s korejským studiem XL Games, které tak říkajíc ví, jak to na v Asii chodí.


„Naše online a mobilně-sociální projekty v Asii nabízí Take-Two možnost rozšířit globální význam a získat publikum na myriádě obrazovek, platforem a obchodních modelech. Pokud tyto projekty budou úspěšné, obohatí se tak náš základní model byznysu skrze zisky, které jsou z hlediska času stabilnější“, vysvětluje Strauss Zelnick z Take-Two.

Momentálně nevíme, jak bude Civilizace Online vypadat, ale je vysoce pravděpodobné, že adoptuje v Asii milovaný model free-to-play. Tuto domněnku podporuje i úspěch dalších titulů Take-Two, které se vydaly touto cestou - NBA 2K Online a NBA 2K All-Stars. Nyní se k nim přidá prívě Civilization Online a Pro Baseball 2K.

Potvrzuje to i Hubert Larenaudie, šéf Take-Two Asia. „Během uplynulých čtyř let jsme se zaměřili na tvorbu ambiciózního portfolia online a sociálních her s nejrespektovanějšími společnostmi jako je Tencen v Číně, Nexon Korea Corporation a XL Games v Koreji, GREE a CyberAgent v Japonsku“. Možná pro nás ale Civilizace Online není ztracena. Pokud bude mít dostatečný úspěch a projekce pro západní distribuci budou příznivé, třeba se někdy objeví i u nás.

Nejnovější články