Chorály v soundtracku Elden Ringu jsou ve skutečnosti nesmyslné
zdroj: Bandai Namco

Chorály v soundtracku Elden Ringu jsou ve skutečnosti nesmyslné

21. 6. 2022 16:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Elden Ring má podobně jako ostatní hry od studia FromSoftware epický orchestrální soundtrack, který umocňuje grandiózní atmosféru otevřeného světa i náročné souboje s bossy. Součástí skladeb bývají i chorály v jazyce, který netrénovanému uchu může připomínat latinu. Ve skutečnosti jsou ale ve smyšleném jazyce a nedávají žádný smysl.

Přišel na to badatel s přezdívkou Magister-Organi, který ve videu o hudebním motivu pro bossfight s Moghem, Pánem krve popsal kreativní proces autorů. „Skladatelé a další hudební producenti použili při tvorbě většiny textů písní Elden Ringu frázovače a vokální knihovny. Později byly texty upraveny tak, aby v několika písních zněly jako latinské. Nakonec byly při nahrávání provedeny změny, které měly usnadnit zpěv sboru," říká Magister-Organi.

Jedinou významnou výjimkou jsou písně harpyjí, které jste určitě během putování Mezikrajem potkali. Tklivý zpěv je skutečná latina a hovoří o nenaplněném osudu. Harpyje se měly stát manželkami a matkami, místo toho je ale potkal osud Poskvrněných a ve svém lamentování se ptají, kdo je utěší. Ani zde se ovšem latinský text neobešel bez chyb a úprav ve prospěch zpěvnosti.

Elden Ring si vysloužil vřelé přijetí od kritiků i hráčů a od únorového vydání už stihl prodat přes 13 milionů kusů. V současné době se čím dál častěji spekuluje o možném příběhovém rozšíření. Hra je k dispozici na PC a současné i minulé generaci konzolí.

Nejnovější články