Česká historická hra Attentat 1942 nevyhovuje podmínkám Google Play. Vadí zmínka o nacistech
zdroj: Charles Games

Česká historická hra Attentat 1942 nevyhovuje podmínkám Google Play. Vadí zmínka o nacistech

17. 7. 2020 17:02 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Unikátní český projekt Attentat 1942 nenachází u gigantické korporace pochopení. Zatímco hráči, recenzenti i některé soutěže shledali historickou adventuru hodnou časové investice široké veřejnosti, Google nechce o nacistech ani slyšet. Ani ve striktně historickém díle, které se nebere nijak jinak než smrtelně vážně.

Studio Charles Games pracovalo na mobilním portu své prvotiny 6 měsíců, jen aby následně narazilo na odmítnutí ze strany Googlu, který nedovolil vydání hry ve svém obchodě Google Play. Jedinou výtkou společnosti je fakt, že se ve hře zmiňují nacisté, což by prý mohl být problém v regionech Německo, Rusko, Rakousko a Francie.

Google už nezajímá, že jde o vážnou historickou hru vytvořenou s pomocí skutečných odborníků na dané období, nikoliv o nějaký trolling. Jakmile se objeví zakázané slůvko definované v přísných, nepružných podmínkách, práce revizora skončila a na žádost bylo vyraženo pomyslné razítko „ZAMÍTNUTO“.

Nejsmutnější na tom je, že se Charles Games po dlouhé době, kterou podrobně rozebírají v tomto anglickém článku, podařilo schválit hru pro německý trh. Tam je to s podobnými tématy pochopitelně složitější, ale německý orgán zodpovědný za schvalování her s německou historií nakonec povolil a počítačová verze Attentat 1942 vyšla v tamějších obchodech.

Hry si před pár dny dokonce všimlo i vážené zahraniční médium The Washington Post, které ve svém článku krásně rozebírá přístup tvůrců ke zpracování citlivého tématu formou videohry. Takže jediný, kdo nechápe, nebo spíš odmítá chápat, je v tuto chvíli Google.

Studio je bezradné, protože bez nacistů jeho hra postrádá smysl. Její nevydání na mobilní platformě znamená, že se zdaleka nerozšíří mezi takovou masu lidí, což je samozřejmě rána. Charles Games doufají, že Google ještě změní svůj názor a Attentat 1942 jednoho dne vyjde v Google Play. Víc teď asi dělat nemohou.

Attentat 1942 mimochodem není jedinou obětí přísných podmínek Googlu. Norská historická hra My Child Lebensborn pojednávající o synovi norské ženy a německého vojáka z podobných důvodů rovněž neprošla schvalovacím procesem Googlu. Zato si ale odnesla prestižní ocenění BAFTA.

Nejnovější články