Česká adventura Ve stínu havrana konečně vychází na Steamu
zdroj: tisková zpráva

Česká adventura Ve stínu havrana konečně vychází na Steamu

4. 7. 2017 16:37 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Osmnáct let po svém debutu se na Steamu konečně objeví adventura ze stáje Cinemaxu (The Keep) Ve stínu havrana. Příběh mnicha Severina ve své době zaujal nejenom proto, že jde o hru české provenience, ale také kompletním dabingem Jiřího Lábuse. Pokud jste hru minuli, máte možnost nahlédnout do historie českého herního vývoje za pouhá 4 eura (přesně 3,99) a to 12. července, kdy hra vychází.

Zápletka se točí kolem jedné lechtivé knihy, pádu do vody a následného hledání vlastní cesty životem. Protože na začátku mnoha cest je erotika a jedno velké nepochopení (s vysvětlením, že ta knížka s obrázky opravdu nepatří vám). Ve stínu havrana je na jednu stranu úsměvná, humorná hra, na druhou v ní občas najdete trochu vážnější motivy. Ne, rozdmychání kovárny za pomoci fazolové polévky a následné flatulence mezi ně nepatří.

Jde prostě o klasickou klikací adventuru, kde často chodíte z jedné obrazovky do druhé a přemýšlíte, co jste ještě zapomněli zkombinovat nebo proklikat a na co jste možná v inventáři zapomněli. Jde o návrat do starých časů, ovšem doslova. Ve stínu havrana vychází v původní verzi, nejde o žádný remaster, Cinemax pouze opravuje titulky a chyby v nich. Samozřejmě, je otázka, zda máte dost silný počítač na to, abyste hru spustili. Raději zkontrolujte hardwarové nároky

zdroj: Archiv

Nejnovější články