Capcom dal zelenou vývoji HD remaku Resident Evil 2
zdroj: Archiv

Capcom dal zelenou vývoji HD remaku Resident Evil 2

14. 8. 2015 11:56 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Po docela solidním remaku prvního dílu se v Capcomu rozhodli přeleštit a hráčům znovu předhodit i Resident Evil 2. Logicky, protože druhý díl patří v rámci série mezi nejoblíbenější. Vedle remaku Resident Evil Zero, který vyjde na začátku příštího roku, se tak mohou fanoušci série těšit návrat do Racoon City v roli Claire a Leona.

Potvrzení remaku RESI 2 přišlo jen pár dnů poté, co se producent hry ptal fanoušků, jestli by o remake stáli. Události pak nabraly rychlý spád, a přestože projekt s největší pravděpodobností ani neopustil rýsovací prkno, už dostal od Capcomu zelenou, což potvrzuje následující video. Nic konkrétního se v něm od producenta hry nedozvíte, protože jde jen o potvrzení, že hra vznikne, ale stejně si nezapomeňte zapnout anglické titulky.

Resident Evil 2 vyšel pro PlayStation, PC, Dreamcast a Nintendo 64 v roce 1998. Ve své době šlo o nejrychleji prodávanou hru v USA, když překonala rekordy stanovené tituly Final Fantasy VII a Super Mario 64. Za první víkend se v Americe prodalo skoro 400 tisíc kopií a tržbami tak hra překonala i celou řadu filmů. S více než 5 miliony prodaných kusů je také PlayStation verze RESI 2 nejprodávanější hrou v sérii na jedné platformě.

Když odhlédneme od komerčního úspěchu, tak hráči i kritici oceňovali RESI 2 za skvělou atmosféru, parádní grafiku s úžasnými vizuálními efekty a oproti prvnímu dílu odladěnou hratelnost. Za zmínku též stojí, že šéfem vývoje hry byl Hideki Kamiya, který později stvořil sérii Devil May Cry, a v rámci studia Platinum Games má na svědomí báječnou akční adventuru Ókami. Momentálně připravuje pro Xbox One akční hru Scalebound...

Nejnovější články