Call of Duty: Infinite Warfare se vydá bojovat do vesmíru
zdroj: Archiv

Call of Duty: Infinite Warfare se vydá bojovat do vesmíru

2. 5. 2016 12:33 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Volání po přesunu z moderních bojišť si autoři série Call of Duty vyložili tak, že je třeba jít dále do budoucnosti. Proto v doposud oficiálně neoznámeném dílu servíruje ryzí sci-fi, kde nechybí kosmické lodě a souboje ve vesmíru. Potvrzují to dvě krátká videa a především trailer, na který večer naváže oficiální představení celé hry.

Představení proběhne dnes v 19:30 na oficiálním Twitchi Call of Duty. Hra se bude jmenovat Call of Duty: Infinite Warfare a půjde o návrat studia Infinity Ward k sérii po jejich prozatím posledním příspěvku Call of Duty: Ghosts. Členové studia se rozpomínají na to, jaké bylo vyvíjet sérii a co představuje klíčové prvky, které jí získaly takovou popularitu. Nečekejte ale o nijak objevné video, spíše jde o připomenutí studia a toho, že původně stálo u začátku boomu subžánru vojenských stříleček z moderní doby.

zdroj: Archiv

Je zjevné, že s novou hrou se Infinity Ward i Activision pokusí vrátit k úspěšné Modern Warfare, která definovala nejen masivní úspěch CoD, ale také ovlivnila styl stříleček na několik let. Ostatně, společně s Infinite Warfare vyjde i remasterovaná verze původní CoD 4: Modern Warfare. Co se ale týče ryze sci-fi zasazení, nejsem si jistý, zda je toto směr, kterým by se značka měla ubírat. Uveřejněné záběry působí příliš jako další generická sci-fi FPS a nepomáhá ani další zápletka o ohrožení celého světa.

zdroj: Archiv

Definitivní soudy ale budeme moci začít vynášet až večer, momentálně máme k dispozici dvojici teaserů, kde se předvádí asi hlavní záporák a nejspíše i hlavní hrdina poručík Reyes z bitevní lodě Retribution a trailer (výše), podle nějž Call of Duty: Infinite Warfare vyjde 4. listopadu na PC, PS4 a Xbox One. Jako oponent, s nímž je Země ve válce, je uvedena Settlement Defense Front. Hádám tedy, že se do konfliktu s pozemskými silami pustily ozbrojené složky vesmírných kolonií. Což už mi začíná silně evokovat sérii Killzone. Stojí za připomenutí, že 6. května přijde s velkým oznámením i konkurenční Battlefield. 

zdroj: Archiv

 

zdroj: Archiv

Nejnovější články