Blizzard reaguje na probíhající soud. Seznamte se s jeho novým přístupem k firemní kultuře
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Blizzard reaguje na probíhající soud. Seznamte se s jeho novým přístupem k firemní kultuře

21. 1. 2022 14:45 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Společnost Activision Blizzard je posledního půl roku propíraná z hlediska špatného pracovního prostředí, které dotčené zaměstnance dohnalo až k žalobě u kalifornského soudu. Často se také hovoří o šéfovi společnosti Bobbym Kotickovi, který údajně není žádný svatoušek. 

Tyto přetrvávající problémy byly v tomto týdnu upozaděny překvapivou zprávou o akvizici firmy Microsoftem za 1,5 bilionu korun. Protože už jsme ale tuto bombu všichni vstřebali, je načase vrátit se k původnímu palčivému tématu.

Na oficiálním blogu Blizzardu se objevil nový příspěvek Mikea Ybarry, současného vedoucího Blizzardu (od loňského srpna), v němž se rozpovídal o změnách v rámci firmy, jejichž účelem je zlepšit pracovní prostředí.

Ybarra nejprve zdůrazňuje, že zaměstnanci a hráči mají přednost před vším ostatním, co Blizzard dělá, a že současnou i budoucí prioritou je skrze práci studia znovu vybudovat důvěru ve firmu. „Chci, abyste všichni věděli, že vám nasloucháme a jsme odhodlaní se změnit,“ píše Ybarra v oznámení těsně předtím, než začne vyjmenovávat změny.

Jako první bod uvádí zavedení přímého vztahu mezi zlepšením firemní kultury a úspěchem výkonných a manažerských týmů. Jinými slovy, úspěch a odměny hlavounů včetně Ybarry se nově odvíjejí od schopnosti zajistit bezpečné, inkluzivní a tvůrčí pracovní prostředí v Blizzardu.

Dále v rámci firmy vznikly nové pracovní pozice, které dříve zastávali lidé už mající jiný plný úvazek. Vedoucí kultury bude mít na starost uchovat nejlepší aspekty současného Blizzardu a provést změny a vývoj tam, kde bude potřeba. Nový organizační vedoucí lidských zdrojů bude pracovat na budování důvěry, posilování týmů a obecné bezpečnosti a pozitivnosti pracovního prostředí. Nechybí ani šéf pro diverzitu, spravedlnost a inkluzi.

Ybarra dále říká, že ztrojnásobili vyšetřovací týmy a stanovili jasnou odpovědnost za nepřijatelné chování, což platí pro úplně všechny zaměstnance společnosti včetně těch na nejvyšších postech. V neposlední řadě vytvořili nový systém, v němž zaměstnanci mohou předávat zpětnou vazbu na vedení. A je to prý jen začátek.

Ybarra v závěru svého dopisu nezapomíná na hry. Přiznává, že je potřeba dodávat nový obsah pravidelněji a inovovat jak na poli zavedených, tak úplně nových her. Už příští týden bychom se měli dozvědět víc o herních plánech společnosti.

Doufejme, že se situace ve firmě co nevidět uklidní, veškeré nedostatky se vyřeší, všichni hříšníci budou propuštěni a potrestáni, a zaměstnanci tak budou s radostí chodit do práce a vytvářet další hry, které se zapíšou do dějin.

Nejnovější články