zdroj: The Game Bakers

Blíží se romantická kooperativní adventura Haven, v níž láska prochází žaludkem

30. 10. 2020 9:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio The Game Bakers, autoři akce Furi, je připravené vtrhnout na trh se svým dalším neméně zajímavým počinem. Tím je explorativní adventura Haven s trochou soubojů, aby se neřeklo, že tvůrci úplně opustili akční složku.

Nicméně o zběsilém klikání to tentokrát opravdu nebude. Spíš se připravte na radostné vyprávění dvou zamilovaných, kteří společně prchli před zlomyslnou organizací na neznámou planetu. Mít pro sebe celý svět oproštěný od všech pravidel a zákazů zní jako dokonalá idylka, která ale nevydrží věčně.

Zanedlouho se na mimozemské planetě objeví roboti sloužící těm, kteří si vaši svobodu nepřejí. Průzkum planety a poflakování proto čas od času vystřídá boj s kýmkoliv, kdo vám bude stát v cestě. Střety s nepřáteli sice probíhají v reálném čase, ale své útoky a různé další akce musíte nabíjet držením tlačítek.

Zároveň ovládáte oba hrdiny najednou (pokud si je nerozdělíte v gaučové kooperaci), takže přijde na řadu i řetězení útoků v komba. Nicméně jednou ze zvláštností Haven je levelování postav, které netradičně není závislé na soubojích, ale jejich opaku – poklidném odpočinku v improvizovaném příbytku, který si dva milenci zbudovali uprostřed ničím nerušené divočiny.

Ve svém hnízdě (skutečně se jmenuje Nest) strávíte čas vzájemnými konverzacemi, které prohloubí váš vztah, ale také uvaříte spoustu jídel, jež jsou právě zdrojem vylepšování vašich hrdinů. Zní to velmi originálně, tak doufejme, že jednotlivé složky hry do sebe zapadnou a vše bude fungovat na výbornou.

Haven vyjde 3. prosince na počítačích (Steamu a GOGu), na PlayStationu 5, Xboxu One, Xboxu Series X/S a v rámci Xbox Game Passu. Na začátku roku 2021 se ještě rozšíří na PlayStation 4 a Switch.

Nejnovější články