Bethesda chystá chytré hodinky s motivem Starfieldu
zdroj: Bethesda

Bethesda chystá chytré hodinky s motivem Starfieldu

17. 1. 2022 15:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Pokud sledujete sběratelské edice her, pak určitě víte, že hry spadající pod vydavatelství Bethesda disponují docela slušnou řádkou předmětů, které si nemusíte jen tak vystavit na poličku, ale třeba je i nosit. Můžete tak vyrazit do města s přilbou ze sběratelky pro Doom Eternal, případně okouzlit okolí částí power armoru, která byla přibalena ke sběratelce Falloutu 76 (a jako jediná ospravedlňovala její pořízení). 

V mém srdci ale zvláštní místo zaujímá Pip-Boy ze sběratelské edice Falloutu 4, do něhož jste mohli dokonce vložit mobilní telefon a díky speciální aplikaci ho využívat přímo při hraní, což sice bylo extrémně nepohodlné, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se o to na podzim roku 2015 aspoň nepokusil. Právě v segmentu chytrých „wearables“ chce zřejmě Bethesda pokračovat i ve své chystané sci-fi novince jménem Starfield.

Namísto nemotorného Pip-Boye si ale zájemci tentokrát budou moci pořídit o poznání méně nápadné chytré hodinky. Na Redditu se objevila kopie manuálu, který model LPV6 Chronomark Smartwatch od Wand Company popisuje jako zařízení schopné přejímat informace z vašeho mobilního telefonu, zobrazovat oznámení a také celou řadu dalších informací na rozmanitých cifernících. 

Hodinky se ve skutečnosti objevily už v loňském videu se zákulisními informacemi o Starfieldu, jejich existence tedy není úplnou novinkou. V tuto chvíli není jasné, zda budou součástí některé ze speciálních edic hry, nebo zda si je případní zájemci budou muset pořídit separátně. Jméno výrobce Wand Company nicméně může být milovníkům merchandisingu povědomé, v minulosti firma vytvořila třeba repliku komunikátoru ze Star Treku nebo svítící Poké Ball.

Starfield vyjde letos 11. listopadu na současnou generaci Xboxu a PC.

Nejnovější články