Battle Brothers je tahová strategie o skupině žoldnéřů
zdroj: tisková zpráva

Battle Brothers je tahová strategie o skupině žoldnéřů

9. 9. 2014 12:37 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Před rokem jsem mohl žehrat na nedostatek tahových strategií, ale karta se obrací. Nezávislé německé studio Overhype představilo Battle Brothers, která by měla udělat radost všem milovníkům fantasy bez elfů a trpaslíků, stejně jako fandům tahových strategií. Ve hře ovládáte a spravujete žoldnéřskou kumpanii, která ve fantasy světě nejprve bojuje jen pro peníze, aby se z ní postupně stala armáda vzdorující invazi.

Příběhově Battle Brothers připomíná Berserk nebo i Černou legii. Vaši skupinku žoldnéřů tvoří obyčejní lidé. Dokonce ani žádné mágy mezi nimi nenajdete, byť na magické předměty dojde. A v boji se vaši bojovníci postaví nejenom proti lidem, ale i fantaskním potvorám jako jsou zombie, vlkodlaci nebo orkové.

Když vám někoho zabijí, nejen, že ikoně představující bojovníka upadne hlava, ale hlavně je permanentně mrtvý. Žádné uzdravování, šup do města najmout si nového žoldnéře a běda jestli byl tohle váš oblíbený veterán.

Každý žoldnéř disponuje několika vlastnostmi, které zlepšujete s postupem na další úrovně. K dispozici je i osm slotů na vybavení, takže RPG prvků najdete ve hře požehnaně. Navíc se budou opotřebovávat, takže třeba místo rozmláceného štítu si musíte koupit nový.

Ve hře je otevřená mapa, takže nepočítejte s lineárním postupem. Trochu zvláštní vám může připadat samotné grafické zpracování, které svou schematičností připomíná spíše deskové hry. Ostatně i bojovníci jsou na taktické mapě znázorněni jako figury.

zdroj: Archiv

Jedinou nevýhodou Battle Brothers je fakt, že na hře pracuje jen pětičlenný tým na hotovou verzi si ještě počkáme. Momentálně sice autoři plánují vydání v polovině roku 2015, ale zatím se uchází o váš hlas na Greenlightu a počítají s tím, že v listopadu by možná spustili kickstarterovou kampaň.

Stáhnout si nyní můžete demo, ale vězte, že jde o technický pre-alfa build, který maximálně naznačuje, jak by hra mohla ve výsledku vypadat.

I tak se ale na Battle Brothers můžeme těšit. Vypadá nápaditě a drží si vlastní styl. RPG prvky by hře mohly dodat potřebnou hloubku, která obohatí taktické šachování na hexovém bojišti. Snad se během vývoje nic nezasekne a Overhype Studios dodají poctivou tahovou zábavu na mnoho hodin.

Nejnovější články