Ambiciózní akční adventura Darkborn, ve které jako monstrum vraždíte Vikingy, se ruší
zdroj: The Outsiders

Ambiciózní akční adventura Darkborn, ve které jako monstrum vraždíte Vikingy, se ruší

5. 5. 2020 7:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Nerad sloužím jako posel špatných zpráv, obzvlášť v případě her, které se nám stihly plnohodnotně ukázat a dokázaly nás pořádně zaujmout svou originalitou. Ale někdy i skvěle vypadající hra je plná problémů, a i přes nemalé úsilí vývojářů nemusí dávat smysl její dokončení a vydání. Rozlučte se proto s velmi ambiciózní akční adventurou Darkborn.

Tvůrci ze studia The Outsiders začali před čtyřmi roky pracovat na své první hře, kterou nazvali Archenemy. Později došlo k přejmenování na Project Wight, aby nakonec zůstalo u třetího názvu Darkborn, který se dle mého názoru k celému konceptu hodí nejvíc.

V Darkborn jste se měli stát malým monstrem, jehož druh čelí vyhynutí, o což pomocí svých čepelí usilují Vikingové. Postupně jste si měli projít vlastním vývojem ve strašlivého dospělce – naučili jste se používat své smysly, kradmý pohyb, různé útoky zblízka i z dálky a další schopnosti, abyste v tomto nehostinném světě plném krvelačných seveřanů přežili a poradili si i s několika bossy.

Ale sami si to pravděpodobně nikdy nevyzkoušíme. Tvůrci oznámili, že došli k těžkému rozhodnutí a zmrazili vývoj hry. Možná, jen možná se k ní někdy v budoucnu vrátí, ale teď už se plně soustředí na svůj další projekt, který má být něčím novým, úžasným a tvůrci milovaným.

Doufejme, že novému projektu nebudou chybět ambice a originalita, tedy dvě vlastnosti definující Darkborn. Sám si neumím představit, jaké to musí být, po čtyřech letech vývoje zaříznout rozpracovanou hru a nezbývá než věřit, že k tomu byl opravdu pádný důvod. Jediné, co nám po Darkbornu zůstane, jsou záběry z hraní výše.

Nejnovější články