zdroj: Gamera Game

Amazing Cultivation Simulator je Rimworld na pořádných steroidech

1. 12. 2020 12:41 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Tvůrci ze studia GSQ Games nezvolili zrovna nejšťastnější název pro dílo, které je podle všeho jejich opus magnum. Amazing Cultivation Simulator zní totiž až moc obyčejně a nudně na to, co hra ve skutečnosti nabízí a čím je.

Kultivaci máme spjatou s farmařením, ale v tomto případě jde spíš o jiný význam slova, a sice vzdělání a jiný lidský vývoj. Název je tedy trochu zavádějící a jediné, co je v něm použité opravdu správně, je slovo Amazing, protože tahle hra je jednoduše úžasná.

Na první pohled jde o zřetelnou kopírku fantastického Rimworldu s tím rozdílem, že Amazing Cultivation Simulator do osvědčené formule přimíchává čínskou kulturu a už tak dost složitou hru ještě několikanásobně zesložiťuje. Tohle je hra, na kterou si musíte vymezit spoustu volného času. Neusednete k ní a nezačnete okamžitě hrát. Čeká vás učení obrovského množství systémů a pročítání velké spousty textů.

Už jenom při tvorbě postavy vám půjde hlava kolem z množství informací o jejích jednotlivých vlastnostech, přednostech, vadách a příběhovém pozadí. Každá z postav, jimž budete jako božstvo z nebes velet, je díky svým schopnostem jedinečná a hodí se na jiný typ úkolů. Těmi může být sběr surovin, vyrábění nástrojů, budování základny, boj s nepřáteli nebo třeba meditace, s jejíž pomocí se vaši přeživší povznášejí, vyvíjejí, a proto se hra jmenuje tak, jak se jmenuje.

O neuvěřitelné hloubce Amazing Cultivation Simulatoru se můžete přesvědčit sami třeba na Steamu v jejím sáhodlouhém popisu, kde se mluví ještě o sektách, tvorbě rodiny, výzvách, survival prvcích, pokladech, obchodování s jinými sektami, zákonech či bojových uměních.

Hra si během pár dní od vydání vysloužila velmi pozitivní hodnocení od víc než 10 tisíců uživatelů Steamu. Zjevně tedy nejde o něco, nad čím byste měli mávnout rukou, jestli vás podobné strategie zajímají. A pokud se o hře toužíte dozvědět ještě víc, pak vám doporučuji podívat se například na gameplay od YouTubera Sterakdaryho, kterému tímto děkuji za upozornění na tak zajímavou hru. Sám se jí v následujících dnech hodlám podívat na zoubek.

Nejnovější články