Budovatelská strategie Meeple Station je v podstatě vesmírný Rimworld
zdroj: Modularity

Budovatelská strategie Meeple Station je v podstatě vesmírný Rimworld

15. 4. 2020 8:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Rimworld je velice úspěšná budovatelská survival strategie o partičce lidí snažících se přežít na mimozemské planetě v útrobách skály. A Meeple Station je zase budovatelská survival strategie o partičce kosmonautů snažících se přežít v hloubi vesmíru. Namísto skalního komplexu budujete novou vesmírnou stanici, o které se jednoho dne budou pět ódy, pokud se tedy postaráte o její první nájemníky, kteří mají potřeb až hanba.

Začnete jen s několika málo kosmonauty v malé cimře levitující v černé prázdnotě, abyste po pár hodinách veleli funkční stanici plné nových přírůstků. Svým staničním obyvatelům a pracantům musíte zajistit přísun kyslíku z ledu, který těžíte na okolních meteoritech. Potřebují jíst, tím pádem také na záchod. Chtějí se bavit a neobejdou se bez ubikací.

Když pokryjete tyto základní potřeby a necháte je dělat svou práci, postupně se začnou specializovat na různé úkony, čímž se rozvoj stanice o něco urychlí. Na druhou stranu se začnou objevovat piráti, kteří vás mohou připravit o pár hladových krků, pokud svou stanici patřičně nevyzbrojíte.

zdroj: Modularity

Ale i z této šlamastiky se následně můžete dostat zpět na výsluní díky obchodu s jinými stanicemi, které vznikají v ostatních částech vesmíru. A tyto části dokonce můžete navštěvovat, zbudovat tam nové vesmírné stanice a kolonizovat tak celou sluneční soustavu.

I když sci-fi Rimworld zní poměrně lákavě, hráčské ohlasy z předběžného přístupu, který skončil před pár dny, nejsou moc nadšené. Snad co nejvíc nedostatků opravil nedávný přechod na verzi 1.0.

Pro zajímavost, Meeple Station je první hrou vydavatelství Modularity, které založil majitel ModDB a dává si za cíl vydávat hry inspirované mody, vytvořené moddery nebo podporující modifikace, takže se dá očekávat, že se do Meeple Station pustí kreativní komunita.

Nejnovější články