Výborný mimozemský survival RimWorld vás brzo nechá umírat v plné verzi
zdroj: Steam

Výborný mimozemský survival RimWorld vás brzo nechá umírat v plné verzi

8. 10. 2018 11:17 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Už v roce 2016 se RimWorld, simulátor přežívání na vzdálené planetě, propracoval do našeho seznamu nejlepších her v předběžném přístupu. Člověk by řekl, že takhle vyladěná hra by se v podstatě dala rovnou vydat a nikdo by nemohl říct ani fň, ale ouha! Máme tu rok 2018 a plná verze pořád nikde. Ovšem ne nadlouho. Říjen je pro fanoušky vesmírných Robinsonů šťastným měsícem.

Dnem D je 17. říjen, kdy vyjde verze 1.0. Kdo má zkušenosti s betaverzí číslo 19, pro toho se zas tak moc nezmění, aspoň tedy na první pohled – plná verze se stará hlavně o vyhlazení bugů. Jediným velkým herním dodatkem je možnost stanovit, co vaši kolonisté můžou a nesmějí jíst.

Kolonisté jsou srdcem a duší celého zážitku. Mají svoje tužby a potřeby, uzavírají přátelství, někoho milují a někoho nenávidí. Je to taková zjednodušená (a mnohem hezčí) verze Dwarf Fortress, i když porovnávat jakýkoli jiný herní projekt s tímhle malým vousatým behemotem je samozřejmě nemožné.

Ladislav Loukota si před víc než rokem zahrál jednu z rozpracovaných verzí a přinesl vám své dojmy z hraní, takže jestli se potřebujete rozhodnout, zda se máte na RimWorld těšit, jeho text vám leccos napoví. A po vydání si pro vás přichystáme i plnohodnotnou recenzi.

RimWorld v současnosti na Steamu stojí 28 eur, ovšem autoři v poznámkách uvádějí, že plná verze bude dražší než ta rozpracovaná a nějakou dobu po vydání nezlevní. Takže pokud jste si už teď jistí, že se vám chce ztroskotat, vytvořit vlastní mini-komunitu a pak umřít hlady, možná by bylo nejlepší jednat rychle.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články