Alan Wake se zbavuje product placementu z reálného světa
zdroj: Remedy

Alan Wake se zbavuje product placementu z reálného světa

14. 9. 2021 13:25 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Už příští měsíc dorazí dlouho spekulovaný a očekávaný remaster prvního Alana Wakea. Značka díky němu poprvé zavítá na platformu PlayStation, v rámci balení dostanete i obě DLC, The Writer a The Signal. Něco ale bude v restaurované edici přeci jen chybět.

Alan Wake patří mezi hry, které ve své době obsahovaly reklamní product placement na produkty a služby z reálného světa. V případě dobrodružství ztrápeného spisovatele jde konkrétně o tužkové baterie Energizer, kterými hrdina krmí své světlomety v boji s Temnotou, a operátora Verizon, jehož billboardy je možné vidět v okolí městečka Bright Falls, případně na obrazovkách mobilních telefonů ve hře.

Remedy nicméně uvádějí, že veškeré smlouvy na reklamní spolupráce už vypršely, a v nové verzi hry tak baterky s králíčkem neuvidíme, stejně jako se nám Thomas Zane nebude do telefonu hlásit sloganem Verizonu „Can you hear me now?“. Remaster místo skutečných značek vymyslí vlastní varianty.

Kromě toho bychom se ve vylepšené verzi měli dočkat běhu ve 4K při 60 FPS na nových konzolích, PS4 Pro a Xbox One X pak nabídnou volbu mezi režimy Quality a Performance. Mimo to dojde na vylepšení efektů a detailů, v cutscénách bude upravený lip-sync a na PlayStationu 5 se můžeme těšit na podporu funkcí ovladače DualSense. Třešničkou na dortu bude vývojářský komentář od Sama Lakea, který si budete moci pustit k hraní.

Remaster vychází 5. října na PC a současnou i minulou generaci konzolí. Spekulace se točí i kolem možného plnohodnotného pokračování.

Nejnovější články