AKTUALIZOVÁNO: PlayStation 5 stojí 13,5 tisíce korun a vyjde 19. listopadu
zdroj: Sony

AKTUALIZOVÁNO: PlayStation 5 stojí 13,5 tisíce korun a vyjde 19. listopadu

16. 9. 2020 22:59 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Aktualizováno: Po videu logicky dorazila další várka informací, které byste si neměli nechat ujít. Sony prozradila, že cena her z jejich vlastních studií se bude pohybovat od 50 do 70 dolarů, takže se s vyšší cenovkou skutečně budeme vídat častěji (stropní cena už teď platí pro Demon’s Souls a Destruction AllStars a odpovídá 80 eurům, zatímco Spider-Man: Miles Morales je zástupcem nejnižší ceny odpovídající 60 eurům).

Zároveň dostáváme ceny doplňkových periferií konzole PlayStation 5. Předně vás asi bude zajímat samotný ovladač DualSense, za který necháte 1899 korun. Za sluchátka Pulse 3D využívající 3D zvuk konzole necháte 2690 korun, HD Camera je naceněná na 1599 Kč, ovladač médií stojí 790 Kč a konečně za nabíječku DualSensů dáte rovněž 790 Kč.

Vybrané obchody spustí předobjednávky konzole již zítra, tak třeba se usměje štěstí i na Českou republiku.

Původní zpráva: Tak je to konečně tady. Během dnešního streamu PlayStationu jsme se vedle spousty zajímavých oznámení souvisejících s hrami dočkali i ceny PlayStationu 5 a data jeho vydání. Pokud toužíte po verzi s mechanikou, připravte se na cenu 13 490 korun. Tedy prakticky totožnou částku, kterou dáte za Xbox Series X.

Verze bez mechaniky je o 100 eur levnější, a tedy o 100 eur dražší než Xbox Series S, který je ovšem nejen ochuzený o možnost roztáčet disky s hrami, ale je i slabší než Xbox Series X, zatímco v případě PlayStationu 5 by obě jeho verze měly být hardwarově totožné. Každopádně česká cenovka verze bez mechaniky je 10 790 Kč.

PlayStation 5 datum vydání zdroj: Sony

PlayStation 5 vyjde dva dny po Xbox Series X a S, tedy 12. listopadu. To se ale týká jen vybraných regionů, konkrétně Spojených států, Japonska, Kanady, Mexika, Austrálie, Nového Zélandu a Jižní Korey.

Zbytek světa se má dočkat o týden později, 19. listopadu, přičemž Sony varuje, že dostupnost konzole se odvíjí od regulí každého státu a musíme si počkat až na vyjádření české pobočky, zda si letos pod stromečkem vůbec rozbalíme novou japonskou mašinu.

Nejnovější články